Architekt zaprojektuje dom i jego wnętrza

Czy można zlecić zaprojektowanie domu i aranżację jego wnętrz jednej osobie? Można, ponieważ coraz więcej architektów oferuje takie kompleksowe usługi projektowe. Podobnie jak pracownie architektoniczne, które już od dawna oferują projektowanie domów, wnętrz a nawet ogrodów. Dla budujących dom zamówienie kompleksowego projektu w jednej pracowni to ogromne ułatwienie.

Kompleksowy projekt domu od jednego architekta

piotrków trybunalski architektKażda budowa domu jednorodzinnego zaczyna się od projektu budowlanego. Jest on konieczny do uzyskania pozwolenia na budowę. Taki projekt składa się we właściwym urzędzie, który potem wydaje decyzję o pozwoleniu na budowę. Projektowaniem zajmują się architekci, którzy pracują indywidualnie lub w wieloosobowych pracowniach. Przy zamawianiu u architekta projektu pod budowę warto od razu zamówić projekt aranżacji wnętrz a nawet aranżacji ogrodu. Dobrym przykładem miasta, w którym inwestorzy zamawiają od razu kompleksowe projekty domów jest Piotrków Trybunalski architekt z tego miasta oferuje duże rabaty na kompleksowy projekt. Jeśli zamawiamy projekt budowlany to za aranżację wnętrz i ogrodu płacimy tylko połowę ceny. A przecież wiadomo, że architektowi, który projektuje budynek jest o wiele łatwiej zaprojektować również jego aranżację w środku. W większości polskich miast wygląda to podobnie, bo coraz więcej ludzi budujących swoje domy decyduje się na zlecenie zaprojektowania wnętrz u tego samego projektanta.

Coraz częściej przy budowie domu korzystamy z możliwości zaprojektowania jego aranżacji. Kiedyś urządzaliśmy wszystko samemu, ale dzisiaj przywiązujemy coraz większą uwagę do tego, żeby dom wyglądał pięknie i z zewnątrz i w środku. A do tego potrzebna jest wiedza, którą posiadają tylko architekci lub projektanci wnętrz.