Automatyczne podlewanie roślin w ogrodzie

Posiadanie pięknego ogrodu wiąże się z obowiązkiem jego pielęgnacji. Aby rośliny w ogrodzie były zdrowie należy zadbać o szereg elementów, które im w tym pomogą. Oprócz żyznej gleby i odpowiedniej ilości światła słonecznego, trzecim podstawowym elementem jest woda.

System nawadniający do ogrodu

nawadnianie ogrodów łódźŻaden ogród nie rozkwitnie bez odpowiedniego nawadniania. Oczywiście czynność tą można wykonywać ręcznie, jednak w przypadku dużych powierzchni z pomocą przychodzi system automatycznego podlewania roślin. Założenie takiej instalacji jest bardzo proste. Tak naprawdę trzeba pamiętać jedynie o tym, aby źródło wody było w dość bliskim położeniu od wylotu. Jest to ważne ponieważ woda, która będzie musiała pokonywać systemem rur dużą odległość ostatecznie będzie miała niskie ciśnienie i słabo podleje rośliny. Automatyczne nawadnianie ogrodów Łódź ma same zalety. Zraszacze uruchamiają się wtedy kiedy zostaną przez nas zaprogramowane. Może być to konkretna godzina lub dzień tygodnia. Specjalne czujniki wilgotności pozwalają systemowi rozpoznawać kiedy gleba jest wystarczająco mokra, wtedy system automatycznie zostaje wyłączony. Zaleca się, aby zraszacze podlewały rośliny w nocy. W ciągu dnia pod wpływem słońca woda z gleby bardzo szybko będzie parować. W nocy kiedy temperatura jest niższa, więcej wody zostaje w glebie i nawadnia rośliny. Dzięki pracy w nocy system oszczędza wodę i działa efektywniej.

Planując zainstalowanie systemu warto zwrócić uwagę jak chcemy rozmieścić poszczególne zraszacze. Tutaj istotną rolę odegrają parametry. Na rynku bowiem istnieje wiele rodzajów systemów nawadniających o rożnym zasięgu, od kilkunastu centymetrów do nawet kilku metrów. Plan pomoże nam w optymalny sposób rozmieścić zraszacze w ogrodzie, tak aby obejmowały swoim zasięgiem całą przestrzeń.