Biżuteria z tytanu dla każdego

Kiedy w 1791 roku William George odkrył tytan nie wiadomo było, iż będzie on wykorzystywany w przemyśle jubilerskim. Korzystano z niego w ramach motoryzacji czy inżynierii, a w późniejszym czasie w lotnictwie bądź bioinżynierii. Dzisiaj tytan to doskonały wybór w ramach biżuterii ślubnej, która cechuje się idealną trwałością.

Niezniszczalne obrączki z tytanu

pierścionki tytanowePoszukując biżuterii ślubnej powinniśmy przede wszystkim podjąć decyzję o naszym budżecie bądź wymaganiach. Bardzo ciekawym wyborem są pierścionki tytanowe, które okazują się bardzo wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne. Mimo to nie jest to jedyna zaleta. Wyglądają one bardzo elegancko, a szeroki wybór szarości oraz czerń sprawiają, że każdy znajdzie idealną opcję dla ciebie. Metal ten przy tym nie ulega reakcjom chemicznym, promieniowaniu UV czy korozji, w związku z tym nadaje się dla osób pracujących fizycznie czy w wodzie albo sportowców. Należy też napomknąć, że to materiał antyalergiczny, dzięki któremu osoby narażone na alergie związane ze srebrem czy złotem nie muszą rezygnować z obrączek ślubnych, czy innej biżuterii. Tytan też doskonale łączy się z innymi materiałami szlachetnymi czy kamieniami. W przeciwieństwie do innych szlachetnych stopów nie musimy obawiać się jak będziemy pielęgnować nasz wyrób jubilerski. Wystarczy woda i mydło. Musimy jednak pamiętać, iż trwałość ta świadczy też o tym, że mamy niewielkie szanse na ewentualne poszerzenie pierścionka.

Decydując się na obrączki w ramach naszego ślubu powinniśmy z zaciekawieniem spojrzeć na tytan mający wiele pozytywnych aspektów. Coraz więcej młodych par wybiera ten stop, gdyż jest nieporównywalnie tańszy od złota bądź srebra, a przy tym nie odbiera klasycznym i intrygującym wyglądem. To doskonały wybór.