analiza produktywności

Budować czy nie budować – analiza produktywności

Aby podjąć decyzję, czy budowa elektrownii wiatrowej w określonym miejscu jest na pewno dobrym pomysłem, nie wystarczy tylko wizualne określenie warunków „na oko”. Trzeba dogłębnie przeanalizować wszystkie czynniki, które na taką elektrownię będą oddziałowywać.

Analiza produktywności przez inwestora

analiza produktywnościWarto też spojrzeć na oddziaływania jakie dokona elektrownia na całą okolicę, w której będzie budowana. Nie chcemy przecież niszczyć krajobrazu, zdrowia mieszkańców, natury zwierząt i roślin. Zakłócenia w funkcjonowaniu przyrody byłyby bardzo nieodpowiednie, tym bardziej jeśli wywołane byłyby budową tak ekologicznej elektrowni jaką jest farma wiatraków. Przede wszystkim warto wykonać raport środowiskowy przed budową takiej elektrowni. On pozwoli nam zakreślić projekt, delikatnie ukierunkować nas na to, czy decyzja z budową w takim miejscu jest dobrym czy złym pomysłem. Należy równiez dokonać badania jakim jest analiza hałasu. Dźwięk o nieodpowiednim natężeniu niekoniecznie musi być tylko irytujący czy od razu uszkadzać nasze przewody słuchowe, ale może też podświadomie odziałowywać na nasz organizm, między innymi stać się okrutnym czynnikiem stresogennym. Analiza migotania cienia jest pod tym względem jeszcze ważniejsza, potrafi nas ustrzec przed typowo stresogennym czynnikiem, który może wywołać reakcje agresji u zwierząt, ale także u ludzi, może spowodować również zaburzony wzrost roślin. Najlepsza analiza produktywności jest podpowiedzią dla prowadzącego projekt inwestora.

Informuje ona o tym, ile energii można uzyskać w takim miejscu i dzięki temu, czy taka budowa będzie na pewno opłacalna w danym miejscu. Takie badania i analizy są niezwykle pomocne w ocenie sytuacji, przed rozpoczęciem budowy. W ten sposób można się przestrzec przed przykrymi skutkami, jakie elektrownia mogłaby wywołać.