Buty zimowe na męskie narty

Marta i Jarek od kilku miesięcy mieli zaplanowany wyjazd na narty. Jeszcze na jesieni zamówili noclegi w polskich górach w swoim ulubionym pensjonacie. Wyjeżdżali każdej zimy, jednak zeszłego roku wyjazd wypadł w ostatniej chwili ze względu na chorobę Marty. W związku z tym w tym sezonie już w grudniu zabrali się za przejrzenie swojego ekwipunku.

Buty zimowe na wyjazd w góry

buty zimowe męskiePonieważ wyjeżdżali regularnie, byli wyposażeni przede wszystkim w profesjonalny sprzęt, ale także odpowiednią odzież. Kombinezony narciarskie, czapki, okulary i oczywiście buty. Do zjazdów konieczne były specjalne buty narciarskie, jednak Marta i Jarek lubili także odbywać wyprawy piesze poza stokiem. Dlatego też okazało się, że konieczne są buty zimowe męskie – oczywiście dla Jarka, który poprzednie zniszczył już doszczętnie. Co prawda Jarek miał zimowe buty, które nosił do pracy, jednak w góry konieczny był zupełnie inny fason. Powinny być wiązane, usztywnione w kostce, ze specjalnego nieprzemakalnego tworzywa, ale wyściełane od środka naturalnym materiałem, na grubej podeszwie o nieregularnym spodzie zapobiegającym poślizgom i upadkom. Wybrali się więc do sklepu obuwniczego w pobliskiej galerii. Wybrali fason, który im odpowiadał i kolor ciemnobrązowy. Buty świetnie leżały na nodze i spełniały wszystkie wymagania Jarka. Byli zaskoczeni, ale i zadowoleni, że buty udało się kupić tak szybko i już w pierwszym sklepie.

Po powrocie Jarek uznał, że nowy nabytek sprawdził się naprawdę świetnie. Buty rzeczywiście ani razu nie przemokły, pomimo śniegu. Zaliczył co prawda jedną wywrotkę, ale nie wynikała ona ze słabej jakości obuwia, a jedynie jego nieuwagi. Buty szybko też dopasowały się do jego nogi i z każdym dniem stawały się wygodniejsze. Nie obcierały, nie powodowały żadnych odcisków. Jarek zapamiętał ich markę i postanowił kolejne kupić takie same.