Czego unikać, mając drewniane podłogi

W jaki sposób traktować drewnianą podłogę? O tym w niniejszym artykule. Dowiecie się czego unikać, czego nie wolno robić mając położone drewniane panele. Jeżeli jesteście ciekawi co dalej, zapraszam serdecznie do dalszej części artykułu.

Zagrożenia dla drewnianej podłogi

modne podłogi drewnianeWszyscy kochamy modne podłogi drewniane kochamy je za trwałość, naturalność oraz niesamowity klimat jaki wnoszą do naszego domu, mieszkania. Jednak drewno jest narażone, na różne niekorzystne działania i o tym właśnie chcę powiedzieć. Przede wszystkim pierwsza uwaga do kobiet, które kochają buty na wysokim obcasie. Unikajcie tego za wszelką ceną, wysoki obcas, mała cienka szpilka może być prawdziwą tragedią dla naszych pięknych drewnianych paneli, choć są bardzo trwałe to nie są ze stali i jeżeli bardzo się postaramy to je zniszczymy. Tak więc po drewnianej podłodze na bosaka! To samo tyczy się mebli, stołu czy krzeseł nie przesuwamy ich po podłodze, ponieważ mogą powstać zarysowania. Słońce to również jeden z wrogów naszych drewnianych podłóg, ponieważ słońce może odbarwić i stworzyć naprawdę nieestetyczne plany. Jak tego uniknąć? Właśnie dlatego stosuje się podłogi drewniane wykonane z różnych gatunków drzew oraz różne sposoby zabezpieczania, aby dostosować odpowiedni rodzaj podłogi do nasłonecznienia w danym pomieszczeniu. Dlatego nie bójmy się używać różnego rodzaju podłóg w pomieszczeniach.  Na koniec, kolejny wróg drewna, czyli woda. Podłogi drewniane bardzo nie lubią wody, wilgoci, ponieważ może to powodować odkształcenia.

Jak widzicie na drewnianą podłogę czyha wiele niebezpieczeństw, dlatego decydując się na tego typu podłogę weźcie to wszystko pod uwagę, tak abyście byli pewnie, że jesteście w stanie tak dbać o swoją podłogę, aby służyła Wam przez wiele, wiele lat.