Czy są problemy z płotami betonowymi?

 

Każdy kto ma dom, zapewne od razu w połączeniu z nim myśli o działce na której on stoi. jest przecież to też nasz teren, który zazwyczaj ogrodzony płotem pielęgnujemy i zabezpieczamy. I jeśli mamy jakąś wizję swojego domu, to często nie wiemy zbyt wiele o jego ogrodzeniu.

Jakie są zalety płotów betonowych?

płoty betonoweOstatnio modne zrobiły się płoty betonowe. Czemu zawdzięczają swoją wyjątkowość? Czy naprawdę są lepsze od innych? Po pierwsze płoty z betonu są dość tanie. Sam beton jest łatwo dostępnym materiałem i nie trudnym w obróbce. Po drugie – wytrzymałość. Płot z betonu trudno uszkodzić – choć jest to oczywiście możliwe. Jest łatwy w czyszczeniu. Nie ma fug, ani łączeń, które powstają na przykład przy tworzeniu płotu z kamienia czy cegły. Kolejnym atrybutem betonowego płotu jest to na czym zależy dużej części ludzi – intymność i prywatność. Przez płot z siatki czy płot drewniany – nie ukrywajmy – praktycznie wszystko widać. Jeśli cenimy sobie prywatność i dodatkowo chcemy czuć się dobrze zabezpieczeni – ten rodzaj płotu będzie dla nas idealny. Zdecydowanie o wiele trudniej będzie pokonać potencjalnemu złodziejowi taki płot niż metalową siatkę. Warto poruszyć jeszcze jedna kwestię na koniec: Płot betonowy może być ładny. Zdarzają się ludzie, którzy nie wyobrażają sobie, że betonowy płot może być estetyczny. Owszem – może. Może być ażurowy, może być tłem dla roślinności, która będzie umilała oko. Wszystko zależy od aranżacji. Zalet płotu betonowego jest naprawdę dużo, ale i tak ostateczna decyzja zawsze należy do tego, kto płaci.

Ważne jest, by nie ulegać modzie tylko kierować się własnym zdrowym rozsądkiem i własnym zmysłem estetycznym. To nam ma się podobać, to my mamy czuć się bezpieczni, to my będziemy tam spędzać sporą część życia.