Czy szkolenia Scrum są ważne w firmie?

Wiadomo, że odpowiednio dobrany zespół w firmie to podstawa sukcesu. Także dobrze jeśli potrafi on ze sobą współpracować. Ważne są szkolenia, które organizuje firma czy spotkania integrujące cały zespół.

Witryna umożliwia zrobienie testów Scrum

szkolenia scrumJedną z propozycji szkoleń są szkolenia typu Professional Scrum Product Owner, jak i podobne Scaled Professional Scrum. A pro po tego rodzaju szkoleń,m warto jest, aby w takim zespole znalazł się Scrum Master. Osoba taka powinna posiadać odpowiedni certyfikat, który nie jest tak łatwo zdobyć. Musi ona odbyć szkolenia czy kursy z zakresu Professional Scrum Master. Po tych szkoleniach taka osoba musi zdać odpowiedni egzamin, który znaleźć można na stronie Scrum.org. Na tej stronie w sumie można zdać test, po nie skończeniu żadnego kursu czy szkolenia. Można do niego przygotowywać się samemu. Zdawanie takiego egzaminu oczywiście nie jest za darmo. Koszty testów na czymś, co określane jest jako witryna Scrum.org wynoszą sto czterdzieści dolarów. Jeśli się udać zdać testy, posiada się certyfikat Professional Scrum Master. Wtedy można prowadzić stosowane szkolenia, jak na przykład PSPO. Jednak także można być Professional Scrum Master w każdej firmie. Taka osoba ma przede wszystkim za zadanie usuwać wszelkie przeszkody, jakie powstają, podczas wykonywania zadania przez zespół. Także zadaniem takiego Professional Scrum Master jest odpowiednie oraz poprawne implementowanie procesów w firmie, jak i metod wytwarzania czy produkcji. Zespól takiej osoby, nazywanym jest zespołem Scrum.

Składa się ona najczyściej od trzech do dziewięciu osób. Według mnie Professional Scrum Master jest bardzo ważną osobą w firmie. To ona skupia się na tym, aby zespól w firmie mógł pracować i nie powstawały podczas ich pracy żadne komplikacje. Podobnie jest jeśli chodzi o procesy w firmach, także taka osoba za nie odpowiada.