Czy warto nocować w centrum Gdańska?

Gdańsk to największe miasto w Polsce położone nad morzem. Jego bogata historia, piękna architektura oraz mnóstwo miejsc gdzie można miło spędzić czas sprawiają, że co roku miasto to odwiedzają dziesiątki tysięcy turystów. Stare Miasto, które położone jest tuż obok ujścia rzeki Wisły do morza, to flagowe miejsce z jakim Gdańsk kojarzony jest przez turystów.

Nocleg na starówce to idealny wybór! 

gdańsk nocleg starówkaGdańsk jako szóste co do wielkości miasto w Polsce, może pochwalić się wieloma atrakcyjnymi dzielnicami. Każda z nich charakteryzują się czymś innym oraz  wygląda nieco inaczej. Mimo bezpośredniego sąsiedztwa morza, centrum miasta oraz największe ulice z restauracjami wcale nie znajdują się w jego okolicy. Swoistym centrum życia w Gdańsku jest zabytkowe, pochodzące z XIV wieku Główne Miasto. To właśnie tutaj znajduje się najwięcej zabytków i swoje miejsce mają najlepsze restauracje w mieście. Nocą, to właśnie tutaj tętni życie, dzięki niezliczonej ilości ludzi, który spędzają swój czas wolny spotykając się ze znajomymi w barach, knajpach i innych urokliwych miejscach jakie Główne Miasto ma do zaoferowania. Z tych właśnie powodów, jeśli szukamy idealnego miejsca do przenocowania, Gdańsk nocleg starówka to trzy idealnie do siebie pasujące słowa. Za dnia bliskość wszystkich zabytków oraz znacząco ułatwia zwiedzanie, pozwala zobaczyć więcej miejsc tracąc mniej czasu na transport. Nocą zaś, Stare Miasto oferuje nam niezliczoną ilośc rozrywek i tylko od nas zależy co wybierzemy. Jedno jest pewne, narzekać na nudę nie będzie można. 

Nie zawsze nocleg w centrum to dobry wybór. Jednakże, jeśli chodzi o Gdańsk jest zupełnie odwrotnie. Posiadanie swojej bazy w centrum pozwoli nam doświadczyć klimatu miasta w stu procentach oraz zapewni nam najlepsze możliwe wspomnienia. Masa zabytków, atrakcji, pubów, restauracji sprawia, że każdy znajdzie cos dla siebie przeżywając idealny urlop!