Czy warto pływać jachtem w Chorwacji?

Chorwacja jest znana z pięknej pogody i równie pięknego wybrzeża, które w okresie letnim ściąga ogromne rzesze turystów. Wielu z nich wystarcza zwiedzanie nadmorskich miast i leżakowanie na plażach (także tych dla naturystów, których w tym kraju jest sporo), a inni wolą popływać jachtem.

Chorwacja to idealne miejsce na rejs

rejsy po ChorwacjiZ powodu swojego położenia oraz nastawienia na turystów, którzy przynoszą temu krajowi znaczną część dochodów, Chorwacja stanowi świetne miejsce zarówno dla osób, które chcą poleżeć plackiem na słońcu, jak i tych, którzy wolą odpoczynek na wodzie, nie nad wodą. Tacy turyści mogą skorzystać z czarteru jachtów bądź też dołączyć do bardziej zorganizowanej grupy, która swoje zwiedzanie Chorwacji nastawia na przykład na rejs śladem słynnych chorwackich winnic. Obie opcje są bardzo dobrym sposobem na spędzenie przyjemnych wakacji w tym kraju, obejrzenie dalmatyńskiego wybrzeża i złapanie wymarzonej opalenizny. Osoby bardziej doświadczone w żeglowaniu jachtem, szczególnie po takim wybrzeżu jak chorwackie, najpewniej zadowolą samodzielne rejsy na wynajętym statku. Popyt rodzi podaż, więc na łatwo jest znaleźć niedrogi, zadbany jacht, gotowy do podróży – na takim statku rejsy po Chorwacji to czysta przyjemność. Jeśli ktoś z kolei woli zdać się na opiekę wykwalifikowanych pracowników i nie martwić się o wybór kolejnego portu czy samo prowadzenie jachtu, może zdecydować się na rejs zorganizowany lub pod opieką doświadczonego skipera.

Z reguły są one przeznaczone dla niewielkich grup, więc można się na nie wybrać z rodziną bądź przyjaciółmi, albo też skorzystać z okazji i zdobyć nowych znajomych, wybierając się w podróż po Chorwacji z nieznajomymi. Nie ma obaw o komfort takiego rejsu, jachty są nowoczesne i dobrze wyposażone.