Dieta a catering

Z pewnością wiele osób zastanawia się, czy catering może być w ogóle dietetyczny. Okazuje się, że tak. Na zamówienie firmy cateringowe przygotują dla nas specjalne posiłki – przeznaczone dla osób o rozmaitych dietach.

Catering dietetyczny

catering dietetyczny warszawaCo więcej – w ten sposób możemy żywić się przez cały miesiąc i dłużej. Wystarczy wykupić w takiej firmie pakiet cateringu dietetycznego, a codziennie będziemy dostawać około 5 posiłków dziennie. Posiłki pakowane są w pudełka, dlatego taki rodzaj jedzenia nazywany jest dietą pudełkową. Z diety może skorzystać każdy, ale oczywiście trzeba liczyć się z jej kosztami. Taki catering miesięczny może wynieść nawet 2 tysiące złotych. Skąd jednak wiadomo, jakie jedzenie jest dla nas odpowiednie i co zamawiać? Tym nie musimy się przejmować, ponieważ catering dietetyczny warszawa zrobi wszystko za nas. Najpierw czeka nas spotkanie ze specjalistą dietetykiem, który postara się ustalić odpowiedni plan żywieniowy. Posiłki muszą być przecież dostosowane do tego, w jakim jesteśmy wieku, czy na coś chorujemy, jaka jest nasza aktywność fizyczna, jaką pracę wykonujemy i nie tylko. Ważne jest też to, czy jesteśmy na coś uczuleni np. na gluten, by wykluczyć glutenowe produkty z posiłków. Następnie po ustaleniu planu żywieniowego profesjonalni kucharze zabierają się za codzienne przygotowywanie dla nas posiłków. Są to posiłki, które składają się najczęściej ze śniadania, drugiego śniadania, obiadu, przekąski, kolacji. Osoby aktywne fizycznie, trenujące różne sporty mogą liczyć na znacznie więcej posiłków w ciągu dnia.

Jeśli nie mamy czasu chodzić na zakupy i gotować, catering dietetyczny jest bardzo dobrym rozwiązaniem. W Warszawie znajdziemy mnóstwo firm cateringowych, które zajmą się przygotowywaniem dla nas codziennie różnych posiłków.