Dlaczego zawsze warto mieć przy sobie wizytówkę holowania?

Samochód jest tylko i wyłącznie maszyną, która czasami zawodzi. Pół biedy, kiedy dzieje się coś niedobrego w momencie naszego postoju na parkingu, czy to pod pracą, pod domem czy w markecie. Zdecydowanie gorzej dzieje się w przypadku, gdy auto staje nagle, na drodze. Pierwsza myśl to taka, że nie mamy pojęcia co zrobić. Włączyć światła awaryjne i czekać na co? Wyciągnąć trójkąt aby ostrzec innych uczestników ruchu drogowego ale co dalej? 

Spodziewaj się niespodziewanego 

auto pomoc warszawaPosiadając swój własny środek transportu trzeba być gotowym na takie rzeczy. Dlatego też tak wiele osób decyduje się na to, aby mieć przy sobie wizytówkę bądź wpisany w pamięć telefonu numer telefonu do pomocy drogowej. Dzięki temu bardzo szybko nasz pojazd może zostać odholowany w bezpieczne miejsce, a my razem z nim. To niezwykle ważne, aby podczas zdarzenia na drodze, szczególnie gdy miejsce ma to w godzinach szczytu na ruchliwej drodze być spokojnym o swoje życie i zdrowie. Zdarza się też tak, że samochód nagle staje nam w szczerym polu, gdzie jesteśmy pewni iż nikt nam nie pomoże. Co zrobić wówczas? Wiele osób odpowiada, że można bardzo szybko sprawdzić numer w internecie, jednak często bywa tak, że w takich miejscach zasięg LTE po prostu nie dochodzi, bądź kończy się pakiet. Zawsze warto mieć przy sobie wizytówkę holowania nie tylko dla siebie, ale również dla znajomych czy w razie zdarzenia na drodze, którego jesteśmy świadkami. Przezorny zawsze ubezpieczony. 

Warto jest pomyśleć o wszystkich aspektach ruszając szczególnie w dalszą podróż. Sprawdzenie obecności płynów zarówno hamulcowego jak i do spryskiwaczy jest niezwykle ważna. Posiadanie dobrze wyposażonej apteczki czy numeru telefonu na lawetę czyli holowanie również. Dzięki temu nasza podróż przebiegnie pomyślnie. 

Informacje pochodzą z www.auto-abc.pl