Dobre płyny dezynfekujące

Obecna sytuacja wymusiła na nas wprowadzenie pewnych zmian i nauczenie się regularnego wykonywania bardzo konkretnych czynności mogą być one związane na przykład ze skutecznym dezynfekowaniem rąk. Taki pozornie prosty zabieg może przynajmniej częściowo zmniejszyć ryzyko zarażenia się wirusem. Jeżeli chcemy korzystać z własnego płynu, to koniecznie zwracajmy uwagę na to, jaki dokładnie wybieramy.

Co powinno być w składzie płynu dezynfekcyjnego?

płyn dezynfekujący z glicerynąBez substancji, które są rzeczywiście w stanie bardzo skutecznie zwalczać drobnoustroje, taki płyn dla użytkownika nie przedstawiałby większej wartości. W każdym płynie mogą być oczywiście zastosowane inne substancje. Odpowiedni rodzaj alkoholu sprawdza się tutaj bardzo dobrze. Poza nazwą tego alkoholu powinniśmy koniecznie zwrócić uwagę również na jego stężenie. Z reguły wyższe stężenie będzie po prostu oznaczało lepszą skuteczność w tym właśnie kontekście. Płyn dezynfekujący z gliceryną to jednak wyjątkowy przykład z tego, że producenci rzeczywiście chcą zaspokajać potrzeby swoich klientów. Jeżeli dezynfekowaliśmy ręce często innymi płynami to być może zauważyliśmy, że ich skóra zaczyna wysychać. Dodatek gliceryny w tym specjalistycznym preparacie skutecznie rozwiązuje ten problem, a w niektórych przypadkach nawet pozwala odwracać takie negatywne zjawiska.

Czy taka lepsza wersja płynu musi od razu kosztować więcej? Nie jest to wcale reguła, ponieważ cena konkretnego płynu będzie w dużej mierze zależna od tego, na jakie opakowanie się decydujemy. Wraz ze wzrostem pojemności spada cena. Takie płyny błyskawicznie będą znikały z powierzchni naszych rąk po użyciu. Nie stanowią więc one żadnej przeszkody przy wykonywaniu normalnych obowiązków, robieniu zakupów i innych działaniach tego typu.