Doniosła rola listew przypodłogowych

Czasami nawet najmniejszy remont danego pomieszczenia może stać się pretekstem do wielkich zmian. Modernizacja jednego elementu nierzadko pociąga za sobą wymianę kolejnych. Rozpoczynając choćby zwykłe malowanie pokoju, nigdy nie można przewidzieć, jakie ostatecznie rezultaty ono przyniesie. Może się okazać, że zmiany będą dużo większe, niż początkowo przewidywano i obejmą na przykład listwy podłogowe. 

Listwy do wymiany? 

listwa podłogowa na kableRemont u mnie miał być szybki. Zaczęło się od tego, że pojawiła się konieczność pomalowania pokoju. Stwierdziłam jednak, że skoro i tak trzeba będzie ruszać z miejsca wszystkie meble i zabezpieczać je przed zabrudzeniem, lepiej będzie wynieść je całkowicie z pokoju, a przy okazji przeprowadzić cyklinowanie podłogi. Rozpoczęły się więc wielokrotne wyprawy do sklepów budowlanych w poszukiwaniu odpowiednich farb, lakierów i narzędzi. Podczas jednych zakupów, przechadzając się pośród materiałów budowlanych,moją uwagę przykuła listwa podłogowa na kable. Jak mogłam nigdy wcześniej nie spotkać tego rodzaju listew? Przecież to nie mógł być wynalazek ostatnich miesięcy, o którym miałam prawo nie słyszeć. Moje zainteresowanie i zarazem zdumienie było ogromne. Skonstatowałam, że to przecież idealne rozwiązanie do mojego domu! Dzięki niemu można w dyskretny sposób ukryć kable elektryczne, które tak mnie denerwują i psują dobry wygląd wielu pomieszczeń. 

Nie czekając ani chwili dłużej, zakupiłam listwy do remontowanego właśnie pomieszczenia. Efekt jest bardzo zadowalający. Listwy przypodłogowe pozwoliły zlikwidować plączące się wszędzie przewody elektryczne i poniewierające się przedłużacze, które psuły dotychczas ogólną estetykę pomieszczeń. Przy najbliższej okazji będę również chciała wymienić listwy w innych pomieszczeniach.