Efektowna wieża kwiatowa

 

Przestrzeń miejska jest miejscem, o które władze szczególnie dbają w zakresie wyglądu, który ma przyciągać uwagę i tworzyć odpowiednie wrażenie. Z tego powodu w wielu lokalizacjach w większych i mniejszych miastach pojawiają się różne konstrukcje, które pozwalają na wprowadzenie do przestrzeni nieco kolorowych kwiatów ozdabiających daną lokalizację.

Konstrukcja kwiatowej wieży

wieża kwiatowaNie zawsze możliwe jest posadzenie kwiatów w ziemi czy też w dużych donicach, które można ustawić wyłącznie wtedy, kiedy dysponujemy odpowiednio dużą przestrzenią. Z tego też powodu coraz większą popularnością cieszy się wieża kwiatowa. Jest to najczęściej betonowa (rzadziej metalowa) konstrukcja, która charakteryzuje się kilkoma poziomami w kształcie okręgu. Okrąg o największej średnicy znajduje się najniżej, a każdy kolejny znajdujący się powyżej, ma nieco mniejszą średnicę. Dzięki temu na każdym poziomie możliwe jest ustawienie doniczek z kwiatami. Najczęściej wieże skonstruowane są w taki sposób, ze doniczki są właściwie niewidoczne z punktu widzenia postronnego obserwatora. Ma on wrażenie, że patrzy na wieżę zbudowaną całkowicie z kwiatów. Jeśli wieża jest wykonana z metalu, najczęściej charakteryzuje się ona dodatkowym obciążeniem, by zachowywała stabilność bez względu na zmienne warunki atmosferyczne. Dzięki temu konstrukcja jest w pełni bezpieczna i nie stanowi żadnego zagrożenia dla osób znajdujących się w jej  bliskim otoczeniu.

Wieże najczęściej wykorzystywane są w ścisłym centrum wielkich miast, w miejscach, gdzie nie ma odpowiednich warunków do stworzenia ogrodu. Konstrukcja wieży nie zajmuje dużo miejsca, a jednocześnie, jeśli wykorzystamy odpowiednie kwiaty i ułożymy z nich kolorową kompozycję, możemy stworzyć ciekawą dla oka aranżację.