Efektywne systemy nawadniające

Każdy kto posiada ogród doskonale zdaje sobie sprawę z tego jak ciężką pracą może być podlewanie ogrodu w czasie upałów. Wiele osób poświęca mnóstwo swojego wolnego czasu by spacerować z konewką po ogrodzie i podlewać ulubione rośliny. Niektóre osoby jednak idą o krok dalej i decydują się na zainwestowanie w systemy nawadniające.

Sprawdzone metody nawadniania upraw

polecane nawadnianie kropelkoweŻyjąc w Polsce nie mamy styczności ze zbyt często występującymi suszami. Jednak nie możemy wykluczyć, że nagle przytrafi się taki czas, że przez kilkanaście dni z nieba nie spadnie nawet jedna kropla deszczu. Wówczas te osoby, które są zafascynowane uprawianiem ogródka czy też utrzymują się z rolnictwa będą zmuszone do tego by wodę swoim roślinom dostarczać. Na ich szczęście obecnie można tego dokonywać na wiele ciekawych sposobów i wcale nie musi wiązać się to z bardzo dużym nakładem pieniężnym. Na chwilę obecną szczególnie często jest polecane nawadnianie kropelkowe. Takie rozwiązania są idealnym sposobem na to by skutecznie podlać rośliny przy jednoczesnym zaoszczędzaniu na wodzie. System kropelkowy funkcjonuje w taki sposób, że roślinom dostarczana jest woda bezpośrednio do systemów korzeniowych. Jest więc zupełnie inaczej niż w zraszaczach gdzie to woda jest rozprowadzana w pewnym promieniu od zraszacza. W takiej metodzie dochodzi jednak do dość dużych strat wody. W przypadku nawadniania kropelkowego woda jest bardzo oszczędzana i dawkowana w małych ilościach.

Na chwilę obecną nawadnianie kropelkowe uznawane jest za najbardziej skuteczny i zarazem energooszczędny sposób nawadniania upraw. Stosuje się tego typu systemy już nie tylko na dużych polach uprawnych ale również w małych ogródkach. W marketach nabyć możemy obecnie gotowe zestawy związane z tym systemem nawadniania.