Ekologia w fabryce solidnych obudów metalowych

Ostatnimi czasy zacząłem zastanawiać się nad pewną rzeczą. Moja fabryka funkcjonowała już od dłuższego czasu, a ja nie wprowadzałem żadnych ulepszeń pod względem ekologicznym. Po rozmowie z kierownikami stwierdziłem, że czas najwyższy to zmienić.

Od teraz produkcja solidnych obudów metalowych przebiegała ekologicznie

solidne obudowy metaloweOczywiście nie każdy był w stanie bez problemów przyjąć tego do zrozumienia. Wiązało się to z bardzo wieloma utrudnieniami, jakie przez pewien czas trzeba było znosić w fabryce. Wiem, że niektórzy kierownicy skarżyli się na to, że przeprowadzane modernizacje niemal kompletnie paraliżują pracę ich działów. Początkowo chciałem by przeróbki zostały wykonane w trakcie pracy fabryki, ale ostatecznie okazało się to niemożliwe. Wiedziałem, że ma to wyższy cel – po modernizacjach nasze solidne obudowy metalowe będą w pełni ekologiczne. Każdy z nas śledził światowe trendy – pomijając oczywiście sam w sobie zbawienny wpływ na środowisko, to dodatkowo była to świetna reklama dla firmy. Ostatecznie po przeprowadzeniu modernizacji wszystko wróciło do normy – nie tylko nikomu nie pracowało się trudniej niż wcześniej, ale dodatkowo powstało wiele udogodnień o które przez kilka ostatnich miesięcy prosili mnie kierownicy. Teraz wszyscy byli zadowoleni – pracownicy dostali to co chcieli, kierownicy nie musieli już wysłuchiwać uwag pracowników odnośnie złych rozwiązań, z kolei dział marketingu dostał solidny fundament, na którym mógł budować swoje projekty i kampanie. Wszystko w mojej firmie szło w idealnym kierunku, prosto do rozwoju i większych zysków.

Czasem duże zmiany są jak najbardziej konieczne. Niektórzy ludzie boją się ich i za wszelką cenę starają się je przesunąć w czasie. Ja jednak twierdzę, że zawsze należy stawać im na przeciw i przyjmować je na siebie. Każde ulepszenie na pewno prędzej czy później nam się zwróci.