Ekologiczne zabawki dla najmłodszych

W dzisiejszym świecie mamy ogromny dostęp do przeróżnych zabawek, którymi dzieci są wręcz zasypywane. Wybór jest tak duży, że najmłodsi często sami nie mogą się zdecydować na konkretną rzecz, a jeżeli już coś wybiorą, to bawią się tym tylko przez chwilę. Po kilku dniach pragną otrzymać coś innego, bo „tamta zabawka jest już stara, nie działa, kółka jej odpadły, kolor się wytarł” itp.. Niestety, o ile mamy dostęp do mnóstwa przedmiotów, o tyle ich trwałość jest niewielka.

Trwałe zabawki z drewna

zabawki drewnianeZabawki z tworzyw sztucznych bardzo często ulegają awariom, łamią się, gubią elementy, co może stanowić niebezpieczeństwo dla naszych pociech. Dodatkowo wiele z nich zawiera toksyczne substancje, które są szkodliwe dla zdrowia. Świadomość rodziców małych dzieci szybko się zmienia, dlatego coraz więcej z nich odchodzi od przedmiotów słabej jakości, na rzecz produktów trwałych i ekologicznych, jakimi są zabawki drewniane. Propozycji producentów jest bardzo dużo, zarówno dla chłopców, jak i dla dziewczynek. Dzieci mogą bawić zabawkami edukacyjnymi w kształcie kostek, zwierzątek, zegarów. Chłopcom z pewnością spodobają się drewniane tory wyścigowe, wielkie ciężarówki i pociągi, a dziewczynkom piękne domki dla lalek, mebelki oraz wózki. Wszystkich ucieszą wytrzymałe koniki na biegunach, przyczepki z literkowymi klockami oraz kolorowe kręgle.

Drewniane zabawki są dużo trwalsze niż te wyprodukowane z tworzyw sztucznych. Ich solidne wykonanie sprawia, że nie łamią się nawet jeżeli dziecko je upuści lub rzuci, w przeciwieństwie do plastikowych odpowiedników. Mogą bez uszkodzeń służyć przez lata nawet kilku pokoleniom maluszków. Ponadto naturalny materiał jest ekologiczny i użytkowanie zabawek z drewna nie powoduje żadnych podrażnień ani alergii.