Floret – pomoc w kwiaciarni

Od dziecka interesowałam się ogrodnictwem. Z biegiem lat moja pasja nieco się przekształciła. Nadal lubię sadzić różne rośliny i obserwować, jak rosną. Jednak obecnie pracuję w kwiaciarni. Tworzenie różnych kompozycji z kwiatów i roślin ozdobnych stwarza mi wiele radości…

Kompozycje z floretami

floretyWspółcześnie udane kompozycje to nie tylko te z kwiatów ciętych. Każda kwiaciarnia musi posiadać zapas potrzebnych narzędzi, ułatwiających pracę z roślinami. Nie chodzi tutaj jednak o tak oczywiste rzeczy jak nożyce do przycinania łodyżek czy cały arsenał kolorowych wstążek. Większość kwiaciarni posiada w swojej ofercie florety, służące do tworzenia okazałych kompozycji. Floret to po prostu gąbka o zwartej strukturze, zazwyczaj owinięta siatką. Zazwyczaj florety wykorzystuje się do tworzenia wiązanek pogrzebowych i nagrobnych. Cym się wyróżnia? Otóż posiada wbudowaną rączkę, która służy do przenoszenia zazwyczaj dużych rozmiarów wiązanki. Można też do niej umocować wybrane elementy kompozycji i tym samym nieco ją zakryć. Ponadto siatka dobrze trzyma we właściwym miejscu łodygi, liście czy też gałęzie w przypadku roślin iglastych. Ten niepozorny „wynalazek” bardzo ułatwia tworzenie wiązanki oraz utrzymanie jej we właściwym miejscu. Całość można dodatkowo umocować drutem, tak by mieć pewność, że nic się nie przesunie. Trzeba przyznać, że praca z floretem nie jest trudna, jednak dość czasochłonna. Biorąc pod uwagę okoliczność, na jaką tworzona jest wiązanka, wszystko musi wyglądać perfekcyjnie.

Kwiaciarnia to miejsce bardzo kreatywne. Codziennie przychodzą osoby z życzeniami bukietów czy wiązanek na różne okazje. Dzięki odpowiednim akcesoriom, praca ta może przebiegać w miarę szybko i sprawnie, tak by nie tracić cennego czasu klientów.