Funkcjonalne wózki hotelowe bagażowe

W dużych obiektach hotelowych warto postawić na rozwiązania usprawniające pracę zarówno jego pracowników, jak i pozytywnie wpływające na ogólny komfort gości, a takim wyborem są bez wątpienia wózki hotelowe. Wyróżniamy kilka ich rodzajów np. transportowe, do sprzątania oraz serwisu, a także zaopatrzeniowe.

Charakterystyka wózków hotelowych

wózki hotelowe bagażoweWózki te występują w różnych rozmiarach. Ponadto można wybrać warianty z dowolną ilością półek, schowków oraz rozmaitych dodatków. Obowiązkowym wyposażeniem personelu pokojowego są wózki serwisowe. Służą one do transportu wszystkich narzędzi potrzebnych do sprzątania. Najczęściej są one wyposażone w: wiadra oraz prasy wyciskające do mopów, uchwyty na worki, półki na ręczniki i koszyki, a także środki czystości. Drugim rodzajem są wózki hotelowe bagażowe służące, jak sama nazwa wskazuje, do przewozu bagaży oraz walizek gości. Powinny one posiadać solidny stelaż metalowy i kółka obrotowe. Dobrze jest także zwrócić uwagę na to, czy mają one antypoślizgową powierzchnię. Klasycznym, często pojawiającym się również w filmach, modelem jest wózek bagażowy malowany na złoto, mający duże koła, a także wyłożony czerwonym, wytrzymałym materiałem. Ponadto należy również wspomnieć o niezwykle przydatnych w hotelowych restauracjach, wózkach kelnerskich lub dla kucharzy. Mobilne wózki gastronomiczne ułatwią im pracę, a także sprawią, że ciepły posiłek trafi za jednym razem do większej liczby gości. W dodatku doskonale się także sprawdzą do zbierania brudnych naczyń oraz sztućców. 

Profesjonalne miejsce hotelowe ma za zadanie zapewnienie swoim gościom najwyższej jakości usług. Właściciele tego typu obiektów powinni również zwrócić uwagę na funkcjonalne akcesoria ułatwiające oraz przyspieszające pracę jego kadry pracowniczej, a także w rezultacie podnoszące ogólny komfort pobytu osób je odwiedzających.