Hot stamping, czyli co?

Projektując własną wizytówkę czy zaproszenie warto skierować swoją uwagę na aspekt estetyczny – schludnie wyglądający kartonik z pewnością przykuje uwagę ludzi. Jedną z form upiększenia druku jest hot stamping, nazywany również termodrukiem. Czym właściwie jest ta metoda i jaki daje efekt?

Zastosowanie hot stampingu

hot stamping w WarszawieObecnie istnieje wiele metod uszlachetniania druku. Jedną z najpopularniejszych jest hot stamping. Brzmi nieznajomo? Być może, ale chyba każdy z nas widział tę formę druku. Czym więc jest hot stamping? Jego efektem końcowym są wzory o metalicznym, błyszczącym kolorze przypominającym metal. Sama technika druku jest stosunkowo prosta: specjalną folię termiczną (hot stampingową) przyciska się do papieru przy użyciu odpowiednich matryc rozgrzanych do temperatury 100 stopni. Należy jednak zadać sobie pytanie: jakie zadanie spełnia termodruk? Przede wszystkim wizualne – użycie tej techniki daje świetne efekty estetyczne, których nie da się przeoczyć. Efekt końcowy jest bardzo widowiskowy, nadaje całości druku eleganckiego, luksusowego wyglądu. Trzeba jednak pamiętać, że hot stamping to nie jedynie ozdabianie papieru. Ma on swoje zastosowanie również w zabezpieczeniu druku (kto nie widział folii holograficznych? Tak, tu również wykorzystuje się termodruk). Na rynku znajdziemy wiele firm specjalizujących się w tej technice drukarskiej – hot stamping w Warszawie jest bardzo popularną usługą.

Hot stamping jest bardzo wdzięczną formą uszlachetniania druku – przy niewielkich nakładach pozwala uzyskać świetny efekt estetyczny, który przykuje spojrzenie nawet najbardziej wybrednych oczu. Termodruk pozwala na wyróżnienie wizytówki (zaproszenia itd.) w bardzo ciekawy, lecz jednocześnie nienachalny sposób – warto rozważyć jego użycie.