najlepsza rekuperacja na śląsku

Hotel z rekuperacją i klimatyzacja na śląsku

Kilka lat temu razem z żoną postanowiliśmy wybudować nowoczesny hotel w niedalekiej odległości od Katowic. Mówiąc nowoczesny mam na myśli nie tyle jego wystrój co nowoczesność rozwiązań budowlanych i technologicznych. Tak więc hotel ma kształt trapezowaty a na dachu i jednej ze ścian umieściliśmy panele fotowoltaiczne.

Najlepsza rekuperacja na Śląsku pozwoli zaoszczędzić

najlepsza rekuperacja na śląskuPrzy hotelu działa niezwykle nowoczesna przydomowa oczyszczalnia ścieków, która jest jednak tak wbudowana, że goście nie mają nawet pojęcia o jej istnieniu. Do tego w hotelu zamontowaliśmy jonizator wody. Największa rewelacją jest jednak rekuperacja. Udało nam się znaleźć sposób, dzięki któremu w całym hotelu panuje ciągła wentylacja powietrza. W nowoczesnym budownictwie wentylacja jest zawsze piętą achillesową/ tradycyjna wentylacja grawitacyjna nie jest możliwa w takim stopniu jak powinna a przecież świeże powietrze to jeden z najważniejszych czynników jeśli chodzi o nasz komfort mieszkania. Nie będę również ukrywał, że najlepsza rekuperacja na śląsku  to też świetny sposób na oszczędności w ogrzewaniu. Nic więc dziwnego, że rekuperacja jest coraz popularniejsza na Śląsku. My poszliśmy jednak o krok dalej i dołączyliśmy do tego rodzaju wentylacji klimatyzację. Klimatyzacja była konieczna tak czy owak. Postanowiliśmy jednak nie montować obu systemów osobno ale połączyć to w jeden. Jest to szalenie skuteczne rozwiązanie, które z jednej strony utrzymuje ciepło zimą a z drugiej chłodzi wnętrza latem. Do tego dostarcza regularnie świeże powietrze, przez to pobyt w hotelu jest jeszcze bardziej komfortowy.

Nic więc dziwnego, że nasze rozwiązania bardzo dobrze zostały przyjęte. Chociaż przeciętny gość wcale nie musi orientować się w rozwiązaniach technologicznych, z których skorzystaliśmy to i tak odczuwa ich skutki przez cały czas pobytu w naszym hotelu.