Idealne łóżka do sypialni

Na spanie większość z nas przeznacza od sześciu do nawet dziesięciu godzin na dobę, więc jest to sporo czasu. Żeby wstać wypoczętym, trzeba mieć wygodne łóżko, a takie nie łatwo jest znaleźć, gdyż wybór w sklepach jest ogromny.

Jaki rozmiar mają łóżka?

łóżko 140x200 z pojemnikiem na pościelWiększość ludzi przywiązuj wagę do tego na czym śpi, ponieważ z doświadczenia znamy konsekwencje spania na niewygodnym łóżku. Choć nie dla każdego taki sam rodzaj łóżka będzie odpowiedni, bo mamy swoje preferencje. Jedni lubią spać na niskich łóżkach, a inni natomiast mają problem ze wstaniem z niego więc muszą mieć wysoki modele. Na pewno ich duży wybór znajdziemy w sklepach z wyposażeniem sypialni i możemy tam liczyć na fachową pomoc w doborze odpowiedniego modelu. Jeżeli zależy nam za na praktycznym modelu dwuosobowym, to najlepsze będzie łóżko 140×200 z pojemnikiem na pościel. Nie jest ono zbyt szerokie, dlatego też zmieści się do większości sypialni. Dzięki pojemnikowi, ułatwi utrzymanie porządku w sypialni. Znajduje się on pod łóżkiem, a więc nie zajmuje dodatkowej przestrzeni i jest niewidoczny. Przeważnie spotyka się dwa rodzaje łóżek z pojemnikiem, gdzie dno łóżka jest unoszone, a pod nim znajduje się spory pojemnik na pościel, albo takie, gdzie łóżko jest nieotwierane i posiada jedynie wysuwane szuflady. Oba rozwiązania są dobre, kwestia tylko wygodny użytkowania. Dwuosobowe łóżka dostaniemy także w rozmiarze sto dwadzieścia na dwieście, które może być też dużym jednoosobowym, albo nawet sto osiemdziesiąt na dwieście centymetrów.

Na takich łóżkach z pewnością będzie się komfortowo spało, jeżeli jeszcze dobierzemy optymalny materac. W modelach z pojemnikiem najlepiej się sprawdzają materace wysokie, wykonane z pianki lub klasyczne sprężynowe, bo się dopasowują do kształtu ciała.