Idealny smoczek dla niemowlaka

Często bywa tak, że kobiety po porodzie nie są w stanie karmić piersią. U maluszków pozostaje jednak odruch ssania. Jak sobie z nim poradzić? Wystarczy zakupić odpowiedni smoczek, który uspokoi dziecko i zredukuje duży poziom stresu.

Jaki smoczek wybrać dla dziecka?

jaki smoczek dla niemowlakaSmoczek przede wszystkim powinien być dobrany do wieku dziecka. Zastanawiając się, jaki smoczek dla niemowlaka będzie idealny, należy dobrać go odpowiednio do tego, ile miesięcy skończyło niemowlę. Dla niemowląt powyżej 3 miesiąca życia również dobieramy smoczki według rozmiaru. Za mały smoczek może przyczynić się do problemów ze zgryzem, jednak zbyt duży – powodować odruch wymiotny. W zależności od producenta możemy spotkać się z różnymi wielkościami smoczków dla niemowląt. Najpopularniejsze spotykane grupy wiekowe to 3-6 m, 6-19, 18+. Możemy zakupić smoczki ortodontyczne (anatomiczne) – ten typ smoczków jest szczególnie polecany przez stomatologów,  ze względu na kształt, spłaszczony od strony języka, co ma przeciwdziałać wadom zgryzu. Smoczek anatomiczny należy wkładać do buzi dziecka tylko jedną stroną. Możemy wyróżnić również smoczki dynamiczne – wykonane z gumy złożonej z wielu warstw silikonu. Dzięki tego typu  właśnie budowie smoczek dynamiczny najlepiej odzwierciedla karmienie piersią. Smoczki dynamiczne rewelacyjnie sprawdzą się u najmłodszych niemowlaków, które dopiero uczą się ssania piersi i naturalny kształt, a także dynamika smoczka nie zaburzy ssania piersi.  W grę wchodzą również smoczki na ząbkowanie.

Wybierając smoczek, musimy wziąć pod uwagę kilka kwestii, m.in. to czy nasze dziecko jest nadal karmione piersią, jeżeli tak, warto wybrać taki smoczek, który będzie przypominał mu karmienie i dzięki któremu poczuje się bezpiecznie i komfortowo.