filtrowanie wody

Inspekcja i filtrowanie wody

Ostatnio w naszej oczyszczalni ścieków miała miejsce inspekcja pracy. Ale się kierownicy przerazili. Wreszcie była okazja by wszystkie niejasności wyszły na światło dzienne – Ukraińcy zatrudniani na czarno, brak wypłaty za nadgodziny, praca w weekendy i w nocy beż żadnych bonusów.

Filtrowanie wody i kontrola sprzętu

filtrowanie wodyNiestety, nie tym byli zainteresowani. Przede wszystkim zwracali uwagę na warunki w jakich pracowaliśmy, a tu szczęście w nieszczęściu, że nie mieli się do czego przyczepić. Moim zadaniem jest filtrowanie wody, czy też raczej pilnowanie by wszystkie filtry działały prawidłowo. U mnie żadnych negatywnych aspektów nie wykryto. Stwierdzili, że filtry są dobre, miejsce pracy higieniczne i bezpieczne, i poszli dalej. Nawet nie miałem okazji by chwilę chociaż z nimi porozmawiać na temat tego, jak traktuje nas kierownik, ale stwierdziłem, że zapewne kierownictwo i tak dostanie po nosie na Ukraińców. Później dowiedziałem się, że udało im się wyprowadzić ich tylnymi drzwiami i kontrola niczego nie wykryła. Głupi zawsze ma szczęście, jak to mówią. Więcej problemów sprawiła odwrócona osmoza. Wzięli pracowników którzy się tym zajmowali by stali przy stanowisku przy którym wcześniej pracowali zatrudnieni na czarno robotnicy, i udawali, że oni pracują tu na stałe. Niestety, uzdatnianie wody, choć teoretycznie proste, dla nich było czarną magią. Kontrola nie za bardzo wiedziała jak to skomentować, i ostatecznie nie poruszali tego tematu w rozmowach z kierownikiem. Najlepiej wypadło odżelazianie wody, gdzie też cały personel dostawał nieco wyższe wypłaty i pracowali oni niemalże z uśmiechem na ustach. Kontrola ich oceniła najwyżej. Po wyjeździe w firmie właściwie nic się nie zmieniło. Zacząłem się nawet zastanawiać czy by samemu nie zgłosić gdzieś nieprawidłowości w moim zakładzie, ale mogło być tak, że kontrola i kierownik byli dobrymi znajomymi, a ja wyleciałbym z roboty.

No i co miałem robić? Pracuję dalej tak jak pracowałem, kierownictwo nadal wykorzystuje do pracy nas i imigrantów, a my siedzimy cicho i udajemy, że wszystko gra.

O filtrowaniu poczytasz na stronie waterservice.pl