okulary przeciwsłoneczne

Jak dbać o oczy czyli soczewki i okulary

Wiele osób nie lubi korekcji wzroku i noszenia niewygodnych oprawek, bo jest to niepraktyczne i niewygodne. Użytkowanie soczewek kontaktowych wymaga dbania o nie w szczególny sposób. Zachowanie odpowiedniej higieny i czyszczenie soczewek gwarantuje optymalne ich wykorzystanie.

Ochrona wzroku latem – okulary przeciwsłoneczne

okulary przeciwsłoneczneSoczewki kontaktowe nosimy zwykle przez większą część dnia. Podczas użytkowania w ciągu kilku godzin tworzą się na ich powierzchni osady białkowe, które utrudniają widzenie. Gabinet okulistyczny zwykle informuje o tym podczas zakupu soczewek. Czyścić soczewki należy w odpowiednim płynie dobranym do potrzeb, o składzie umożliwiającym usuwanie osadów bez konieczności czyszczenia. W tym czasie możemy nosić swoje okulary korekcyjne. Soczewki powinny być przechowywane w specjalnie do tego przeznaczonym pojemniku, dezynfekowanym co jakiś czas. Jeśli nosimy okulary przeciwsłoneczne, to duży plus bo chronimy oczy i soczewki przed szkodliwym promieniowaniem UV. Kraków i inne miasta w kraju mają dobrze zaopatrzoną sieć sklepów oferujących akcesoria do pielęgnacji soczewek i oprawy okularowe. Płyn do soczewek może być wielofunkcyjny i posiadać cenne składniki wspierające proces czyszczenia. Warto wypróbować kilka różnych płynów i wybrać ten najlepszy dla siebie. Wiele osób skarży się na problemy z oczami, lub ma wrażliwe oczy. Dla nich też powstały specjalne płyny bez substancji uczulających. Dbanie o soczewki bywa utrudnione podczas wakacyjnych wyjazdów, jednak wtedy możemy zabrać do kosmetyczki specjalne zestawy o mniejszej pojemności.

 

Soczewki zakładać i zdejmować należy zawsze z uprzednio umytymi dłońmi. Makijaż wykonujemy na końcu tak aby uniknąć podrażnień. Nową parę kupujemy zawsze zgodnie z zaleceniami producenta po upływie czasu użytkowania, na jaki są przeznaczone.

Profesjonalne okulary zamówić możesz na stronie optyka-koczorowski.pl