Jak dobre oświetlenie może zmienić wygląd mieszkania

 

Okazuje się, że tak niewiele potrzeba, aby stare mieszkanie zamienić na nowoczesne i stylowe. Można zrobić to na dwa sposoby, które będą różnić się czasem i kosztem wykonania. Pierwszy sposób to robimy wszystko samodzielnie, a drugi to zlecamy to fachowcom. Jaki więc sposób wybrać i który będzie najbardziej efektowny?

Jak szybko odmienić wygląd naszych mieszkań?

ozdobny plafon londonJeżeli sprawę zlecimy specjalistom, to możemy liczyć na szybkie efekty, jednak musimy trochę zainwestować w dobrego architekta wnętrz. Prawdopodobnie dostaniemy trzy projekty, uwzględniające nasze potrzeby i na pewno któryś wybierzemy. Będą one zawierały wszystkie istotne czynniki, wpływające na ostateczny wygląd naszego mieszkania i będzie to dobrze wyglądało, zarówno pod względem estetycznym jak i praktycznym. Druga metoda, czyli wykonanie projektu samodzielnie, będzie wymagało od nas nieco więcej zaangażowania. Dotyczy to zarówno pozyskania wiedzy na temat użycia kolorów i wykorzystania przestrzeni jak i spraw związanych z obsługą dość przydatnego programu komputerowego. Program tego typu, pozwoli nam na dobranie pasujących do siebie istotnych elementów wyposażenia i może zawierać aktualizowane bazy danych produktów, jak na przykład ozdobny plafon london, kinkiety różnego rodzaju, oraz szeroki wybór mebli. Wszystko to pozwoli na przygotowanie wizualizacji i ewentualne zmiany wyposażenia. W moim przypadku zmiana oświetlenia i kształtu lamp, już pozwoliła odczuć zmiany. Pomieszczenia dzięki odpowiedniemu oświetleniu, uzyskały zupełnie nowy wygląd.

Kryształy użyte w plafonach odbijały kolory ścian i roślin doniczkowych, nadając nowy charakter pomieszczeniom. Również w ciągu dnia, kryształy w plafonach odbijały światło słoneczne, dodając wiele uroku i ciepła. Okazało się, że kilka naprawdę pięknych i wcale nie drogich lamp, może całkowicie zmienić wystrój i charakter naszych domów i mieszkań.