Jak dużą zastawę obiadową wybrać?

Planując kupno nowego serwisu obiadowego zastanawialiśmy się z mężem na jak duży ma on być. Od czasy kiedy pojawiło się pierwsze dziecko znacznie częściej spotykamy się w gronie rodzinnym i Jesteśmy młodymi osobami, mamy dwójkę dzieci i rodzeństwo, które w przyszłości planuje dzieci. 

Na ile osób powinniśmy wybierać zastawę obiadową?

duże serwisy obiadoweMieliśmy wybraną zastawę stołową, jednak nie wiedzieliśmy na jak dużą się zdecydować. Duże serwisy obiadowe mogą być dość problematyczne w przetrzymywaniu ich. Jednak jeżeli mamy dużą rodzinę mniejsze serwisy mogą okazać się za małe, a przecież chcemy aby każdy z gości dostał taką samą, elegancką zastawę. Zdecydowaliśmy się na duży serwis obiadowy, składający się z 24 kompletów wszystkich talerzy. Od małych deserowych, po głębokie talerze. Rewelacyjnie się taki duży serwis obiadowy sprawdził, kilka dni po jego zakupie, kiedy to przyjechała cała nasza najbliższa rodzina na święta, a dodatkowo przejazdem była moja ciocia. Mały serwis na 12 osób w tym wypadku okazałby się zbyt mały. Znaleźliśmy także kilka ciekawych rozwiązań jeżeli chodzi o przechowywanie zastawy i okazało się, że nie jest to tak trudne, jak nam się wydawało. Warto także zdecydować się na zakup większej zastawy, to znaczy, na 18 lub 24 osoby, ponieważ z czasem może się okazać, ze zestawy który wybraliśmy już nie ma i trudno nam będzie go powiększyć. Warto też mieć większy zestaw serwisu obiadowego, w razie gdyby coś się przez przypadek zbiło. 

Mając rodzinę i organizując różnego rodzaju urodziny, święta czy inne imprezy okolicznościowo zdecydowanie warto kupić duży serwis obiadowy, zamiast mniejszego. Sprawdzi się się wówczas, gdy niespodziewanie odwiedzi nas dodatkowa osoba, a także w momencie gdy nasza rodzina powiększy się o kolejne osoby. Dobrze wybrać zastawę z porcelany lub szkła dobrej jakości.