Jak poradzić sobie z poczuciem niższej wartości czyli leczenie depresji

Kto z nas nie zna tego uczucia – nagle zdajemy sobie sprawę z tego, że jesteśmy znacznie mniej warci. Tak się czujemy, takie wrażenie przekazuje nam społeczeństwo.

Leczenie depresji jest długotrwałe

leczenie depresjiWidząc ulicą kobietę, która ma idealnie zadbane włosy, pomalowane paznokcie oraz makijaż na twarzy nie możemy zrobić nic innego jak tylko się zachwycać nad jej wyglądem. Bo cóż innego nam zostaje, kiedy nasze włosy są w nieładzie, kurtka już przeszła kilka sezonów. Na studiach czy w pracy to zawsze ktoś inny zgarnia premię czy dobrą ocenę mimo, że do egzaminu przygotowaliśmy się solidnie już tydzień wcześniej. Wszystko to sprawia, że pojawiają się stany depresyjne. Kiedy tylko zaobserwujemy, że w naszej głowie pojawiają się myśli, ze jesteśmy gorsi niż cała reszta społeczeństwa powinniśmy udać się na sprawdzone przez wielu konsultacje psychologiczne. Dzięki rozmowie z osobami, które nas doskonale rozumieją i wspierają zaraz zrobi nam się lepiej. Nie możemy dać sobie wmówić, że wszyscy są perfekcyjni tylko nam zawsze coś nie wychodzi, bo zupełnie tak nie jest. Leczenie depresji jest procesem długotrwałym, dodatkowo niezbyt przyjemnym dla nikogo. Dlatego też nie doprowadzajmy do długich wizyt u terapeuty. Zauważmy w sobie chociaż drobny promień światła, nadziei. Polubmy się za coś, a okaże się, że leczenie nerwicy nie będzie potrzebne. Zainwestujmy w rozwój a także poznawanie świata. Na początek zacznijmy od naszego kraju – warto odwiedzić Kraków, zobaczyć jak żyje się w wielkim mieście. Tam jest ogromny przekrój ludzi. Duże miasto pokazuje, że tak naprawdę nikt z nas nie jest ani idealny ani perfekcyjny.

W takiej osadzie znacznie łatwiej jest zaakceptować siebie niż w małej, hermetycznej mieścinie. Nawet jeżeli ma być to delikatny krok do przodu, to warto go wykonać.

Więcej na www.adintra.pl