Jak wybrać serwis odpowiedni dla naszego telefonu?

 

Uszkodzenia mechaniczne smartfonów mogą być zróżnicowane pod względem swojej rozległości i charakteru. W zależności od tego, jak bardzo utrudniają nam poprawne korzystanie z urządzenia, oddanie go do naprawy stanowi większą lub mniejszą konieczność. Jak postępować w przypadku, gdy profesjonalny serwis sprzętu jest nieodzowny?

Wybór firmy naprawczej a zakres szkód

wymiana wyświetlacza iphone 6Na pewno większość z nas zgodzi się co do tego, że niewielkie rysy na obudowie czy wyświetlaczu smartfona nie stanowią dużego problemu, jeśli chodzi o jego codzienne użytkowanie. Z kolei takie usterki jak powtarzające się błędy systemowe czy roztrzaskany ekran mogą w znacznym stopniu wpływać na komfort korzystania ze sprzętu. Pamiętajmy, że otrzymana w sklepie gwarancja może nie obejmować naprawy pewnych rodzajów uszkodzeń, a prywatne firmy nie zawsze podejmują się wszystkich typów zleceń. Pierwszym krokiem, jaki należy więc podjąć w przypadku jakiejkolwiek awarii jest znalezienie serwisów telefonów w najbliższej nam okolicy, wskazując przy tym rodzaj uszkodzenia naszego urządzenia oraz jego model; na przykład poprzez wyszukanie frazy „wymiana wyświetlacza iPhone 6”. Prawdopodobne, że w ten sposób natrafimy tylko na oferty tych firm, które są gotowe podjąć się oczekiwanej przez nas naprawy. Warto pamiętać o zwróceniu uwagi na aspekt związany ze zdaniem klientów na temat przebiegu realizacji usługi – często ma ono największy wpływ na naszą końcową decyzję odnośnie do wyboru serwisanta.

Charakter usterki ma bardzo duże znaczenie w kwestii znalezienia odpowiedniej firmy naprawczej. Sporo zależy także od modelu posiadanego przez nas telefonu – może się zdarzyć, że mimo identycznego typu uszkodzenia jeden aparat zostanie przyjęty do serwisu, a inny nie. Na szczęście dla nas wszystkich, takie sytuacje są raczej sporadyczne.