Jak wybrać skuteczny szampon do mycia brody?

Każdy na co dzień dba o swoje włosy na głowie. W związku z tym nie należy uważać, że włosy na brodzie będą zdrowe i silne bez zastosowania odpowiednich kosmetyków. Każdy brodacz powinien posiadać w swojej kosmetyczce co najmniej kilka preparatów i stosować je każdego dnia.

Kosmetyki dla brodaczy – szampony z naturalnymi ekstraktami

percy noblemanDzięki nim włosy brody nie będą się rozwalać na wszystkie strony, będzie można łatwo je ułożyć, a do tego wszystkiego będą doskonale odżywione. Z pewnością warto zastosować dobry szampon do brody. Okazuje się, że nie zawsze szampon do włosów na głowie nadaje się do mycia włosów na brodzie. Są to włosy o zupełnie innym charakterze, które wymagają nieco innej pielęgnacji. Włosy na brodzie są znacznie bardziej sztywne, grubsze, najczęściej są też ciemniejsze niż włosy na głowie. Poza tym poddawane są różnym czynnikom uszkadzającym i zanieczyszczającym jak np. jedzenie, palenie papierosów, alkohol i nie tylko. Można stosować kosmetyki marki percy nobleman, która jest w Polsce bardzo popularna. Szampony do brody często mają etykietę z napisem Beard Wash. Jest to właśnie szampon, który służy tylko do mycia zarostu. Wiadomo, że jeśli zwykły szampon do włosów dobrze sprawdza się także w czasie mycia brody, to można go stosować, ale wtedy nie można zapominać o dodatkowych odżywkach do włosów brody.

Zadaniem szamponu jest przede wszystkim dokładne oczyszczenie włosów z zanieczyszczeń, ale także pozbycie się nieprzyjemnego zapachu (np. po jedzeniu). Obecnie szampony posiadają wiele różnych dodatkowych składników, które mają wzmocnić włosy brody jak np. keratyna, ceramidy i inne. Dodatkowo do szamponów dodawane są znaczące mikroelementy takie jak np. cynk. Najlepiej korzystać z szamponów naturalnych – na bazie naturalnych ekstraktów np. z pokrzywy, łopianu i innych.