Jak zrobić masaż stóp

Nauka masowania stóp nie jest trudna. Codzienne chodzenie na szpilkach czy po prostu w niewygodnych butach może odbijać się na naszych stopach. Niezależnie od tego, czy stoimy na targach, czy w laboratorium badawczym albo przed klasą, nasze stopy potrzebują odpoczynku. Jak zrobić dobry masaż stóp? Zacznijmy od zanurzenia stóp w ciepłej wodzie przez 5–10 minut.

Samodzielne wykonywanie masarzy relaksacyjnych

salon masażu KrakówW razie potrzeby możemy dodać olejki zapachowe. Pomoże to oczyścić i ogrzać stopy oraz zapewni aromaterapię, jeśli do wody zostanie dodany zapachowy olejek. Osuszamy stopy ciepłym ręcznikiem. Pamiętajmy, że chcąc skorzystać z usług profesjonalisty najlepiej odwiedzić salon masażu Kraków to miejsce, w którym znajdziemy coś dla siebie. Jeśli nadal chcemy sami masować stopy przyda się parę porad. Kładziemy się lub siadamy i zaczynamy się relaksować. Stopy i nogi powinny opierać się o powierzchnię stołu do masażu, sofę lub osobę wykonującą masaż stóp. Masujemy jedną stopę na raz. Trzymamy drugą stopę owiniętą w ręcznik, aby była ciepła. Możemy użyć olejku lub balsamu do masażu stóp. Przed rozpoczęciem masażu stóp smarujemy dłonie ciepłą wodą. Wcieramy olej lub balsam po całej stopie do kostki. Aby rozgrzać stopę, należy wykonać kilka podstawowych ćwiczeń. Delikatnie rozciągamy stopę w górę, w dół i w kółko. Jedna ręka powinna opierać się o piętę, a druga ręka powinna poruszać stopą w stawie skokowym. Umieszczamy stopę z powrotem na oparciu.

Teraz ściskamy stopę obiema rękami, zaczynając od palców u stóp i wspinamy się wysoko ponad kostki i z powrotem w dół. Jedna ręka powinna chwytać wnętrze stopy, a druga ręka na zewnątrz stopy. Zamiast ściskać, będziemy teraz używać obu rąk i przekręcać stopę w przeciwnych kierunkach, zaczynając od palców u stóp, aż do kostek i z powrotem w dół.