Jaką karmę wybrać dla suki karmiącej

Często wyjeżdżałam na wieś, bo tylko tam mogłam odpocząć. Zwiedzałam różne miejsca i robiłam masę zdjęć. Uwielbiałam przebywać na łonie natury, bo tylko w taki sposób potrafiłam się zrelaksować i nazbierać sił na kolejny tydzień. Pracowałam w korporacji a praca tego typu nie była najłatwiejsza.

Podawanie suce karmiącej pełnowartościowej karmy

karma dla suk karmiącychPodczas ostatniego wypadu na wieś zauważyłam na polu psa. Byłam zaskoczona, bo dookoła nie było żadnych zabudowań a mimo to pies się tam znalazł. Podeszłam bliżej i okazało się, że była to suka z młodymi. Od razu zabrałam ją razem z potomstwem, żeby otoczyć odpowiednią opieką. Zawsze udzielałam się jako wolontariuszka w schronisku i nie mogłam tak po prostu odjechać. Po drodze do domu postanowiłam odwiedzić weterynarza, żeby zbadał zwierzaki. Wszystko było na szczęście dobrze, ale konieczna była karma dla suk karmiących, żeby suka nabrała więcej siły i dostarczała swoim szczeniakom pełnowartościowe mleko. Weterynarz posiadał na stanie taką karmę i od razu wzięłam od niego całe opakowanie. Prowadziłam dom tymczasowy dla bezdomnych zwierząt i sukę wraz z młodymi zabrałam do siebie. Od razu ją nakarmiłam i otoczyłam odpowiednią opieką. Każdego dnia suka nabierała coraz więcej sił i widziałam, że karma, którą jej dawałam zdecydowanie jej smakowała. Przez cały czas jak karmiła swoje młode, to karmiłam ją tylko tą karmą, bo była odpowiednia. Maluchy rosły w oczach i widać było, że cała gromada była szczęśliwa. 

Szczeniaki po odchowaniu udało się oddać w dobre ręce. Suka została wysterylizowana i jej także znalazłam odpowiedzialny dom. Po odchowaniu młodych jadała już normalną karmę dla dorosłych psów. Była silna i zdrowa a co najważniejsze, miała swój bezpieczny dom tak samo jaj jej młode.