Jaki materac wybrać przy bólu pleców?

Dobry sen w nocy jest niezbędny, aby być szczęśliwym i zdrowym. Ale kupowanie materaca bez wcześniejszego przeprowadzenia badań może prowadzić do nieprzespanych nocy i bolesnych poranków, jeśli nie śpi się na odpowiednio dobranym materacu. A materace występują w wielu wariantach, więc należy upewnić się, że wybór jest wart inwestycji.

Najlepszy materac dla cierpiących na bóle pleców

dobre materaceDobre materace muszą zapewniać zarówno wsparcie, jak i komfort, także dla osób cierpiących na problemy z plecami. Chociaż niektórzy sprzedawcy zalecają mocny materac, zawsze powinno się szukać materaca, który utrzyma plecy proste podczas snu i zwolni punkty nacisku wzdłuż kręgosłupa i stawów. Ma to wiele wspólnego z wagą (im cięższym się jest, tym twardszy powinien być materac), dlatego najlepiej wypróbować materac przed zakupem. Wielu sprzedawców online oferuje teraz okres próbny, w którym można zwrócić materac i odzyskać z powrotem pieniądze, jeśli uzna się, że materac nie jest odpowiedni i nie spełnia oczekiwań. Poduszka, której się używa, również wpływa na pozycję snu i ustawienie pleców, więc należy upewnić się, że wybierze się taką, która odpowiada wszystkim potrzebom. Po dostarczeniu materaca trzeba upewnić się, że powietrze będzie docierało do niego przez co najmniej cztery godziny. Pozwoli to usunąć wszelkie zapachy z wilgoci lub zimna. Idealnie, materac powinien być następnie cotygodniowo wietrzony. Należy też pamiętać o regularnym obracaniu materaca. Zapobiegnie to powstawaniu wgnieceń i części materaca zmieniającej kształt, co będzie powodowało nierówne pozycje spania.

Niewiele rzeczy sprowadza się do osobistych preferencji bardziej niż wybór materaca. To, co może być idealne dla jednej osoby, może powodować ból pleców dla kogoś innego. Tym, co sprawia, że ​​decyzja jest jeszcze trudniejsza, jest sama gama opcji, z materacami dostępnymi praktycznie w każdym budżecie i typie, jaki można sobie wyobrazić.