Jakie usługi oferowane są przez concierga?

 

Większość ludzi nigdy nie słyszała o hotelowym konsjerżu. Jednak od kilku lat można zaobserwować wzrost ich popularności. Usługa konsjerża jest oferowana w wielu miejscach: hotelach, lotniskach czy nawet centrach handlowych. W dzisiejszych czasach można nawet dostrzec konsjerżów współpracujących z dealerami samochodowymi i firmami ubezpieczeniowymi.

Kiedy warto zwrócić się do concierga?

conciergeJest ekspertem od obsługi, od powitania gości po zapewnienie im dobrego samopoczucia przez cały pobyt. Concierge jest najlepszym przewodnikiem zapewniającym najlepsze informacje o nieznanym mieście, nawet te niezbyt popularne, jak najlepsza piekarnia czy krawiec. Można zapytać go niemal o wszystko, jego wiedza jest często nieograniczona. Dołoży on wszelkich starań, aby pobyt w hotelu jak i poza nim był jak najbardziej luksusowy. Oprócz szerokiej wiedzy o mieście, regionie i kraju będzie on mógł polecić najnowsze wystawy, a nawet organizować prywatne eventy. Można z nim rozmawiać o polityce, geografii, kulturze, modzie lub sporcie. Zawsze ma coś do powiedzenia, bez względu na temat. Główną siłą konsjerża jest możliwość zaspokojenia bardzo specyficznych potrzeb przy zachowaniu wyjątkowej dyskrecji. Prawda jest taka, że ​​większość ludzi nie korzysta z usług konsjerża hotelowego i prawdopodobnie dzieje się tak dlatego, że nawet nie znają celu tej usługi i tego, w jaki sposób może ona pomóc. Wszystko sprowadza się do tego: concierge jest tu dla gościa i nie trzeba wahać się z nim skontaktować.

Concierge może zapewnić wyjątkową obsługę i naprawdę wpłynąć na wrażenia w zależności od potrzeb, ale można oczywiście poprosić ich o proste wskazówki, takie jak znalezienie metra. Zawsze będą mieli mapę gotową do pokazania okolicy i dadzą wspaniałe rekomendacje.