Jakiej taśmy użyć, by ochronić ładunek?

 

Podczas przygotowywania wytworzonych towarów do transportu musimy mieć na uwadze wiele czynników. Dotyczą one zwłaszcza sposobu składowania, a także samego zapakowania. Gdy wyroby są już ułożone na paletach, należy je jeszcze odpowiednio zabezpieczyć przed przesuwaniem się. W tym celu zazwyczaj używa się specjalnej, elastycznej taśmy.

Czym wyróżnia się taśma do pakowania palet?

wytrzymała taśma do bindowaniaNiewątpliwie jednym z aspektów, które odróżniają ją od pozostałych rodzajów taśm klejących, jest jej wysoka elastyczność. Dzięki tej właściwości nie ulega ona uszkodzeniu lub przerwaniu podczas transportu, gdy poddawana jest działaniu czynników rozciągających – na przykład przez zmieniający się stopień nacisku palet na jej powierzchnię w trakcie skręcania samochodu. Wytrzymała taśma do bindowania stanowi niezbędny element wyposażenia każdego magazynu, zwłaszcza tego należącego do firmy produkcyjnej. Na rynku dostępne są dwa główne rodzaje taśm tego typu – te wykonane z poliestru oraz te, których materiałem składowym jest polipropylen. Mogą być one stosowane zamiennie, ponieważ równie dobrze spełniają swoją główną funkcję, jaką jest amortyzowanie wpływu wstrząsów przewozowych na stan palet i towarów. Posiadają zróżnicowaną szerokość (najczęściej od 5 do 20 mm) oraz grubość (zwykle w granicach od 0,3 do 0,9 milimetra), tak więc łatwo dopasować je w zależności od gabarytów transportowanego ładunku.

Dbałość o to, by przewożone towary dotarły do docelowego klienta nieuszkodzone, powinna być kwestią najwyższej wagi dla producentów oraz dostawców. Pamiętajmy, że stan dostarczonych wyrobów wiele mówi o naszej firmie – jeżeli wykorzystanie taśmy zabezpieczającej może pomóc w zwiększeniu ich bezpieczeństwa, z całą pewnością należy uznać, że warto skorzystać z tego rozwiązania.