Kasa fiskalna dla gastronomii

Ustawa o podatku od towarów i usług jasno precyzuje, jakie firmy muszą rejestrować swoją sprzedaż za pomocą kasy fiskalnej. Przeważnie działają one w branży handlowej i usługowej, które są najbardziej popularne wśród każdego rodzaju konsumentów.

Zakup najlepszej kasy do baru

kasa fiskalna do baruProwadzenie gastronomii z pewnością jest jednym z najcięższych biznesów, który wymaga dopełnianie wielu obowiązków. Jeżeli chodzi o sprzedaż, to konieczna jest kasa fiskalna, która będzie posiadać odpowiednie parametry i funkcje. Jej wybór zależy od tego, czy w firmie dysponujemy specjalnym programem komputerowym do prowadzenia sprzedaży, czy będzie ona prowadzona bezpośrednio przez kasę. Na tej podstawie możemy wybrać drukarkę fiskalną lub kasę, która działa samodzielnie. Kasa fiskalna do baru czy restauracji powinna posiadać odpowiednio dużą pamięć, aby móc pomieścić wszystkie pozycje towarowe czy zapisać generowane raporty i paragony. W takich miejscach najlepiej się sprawdzają stacjonarne kasy, które można wyposażyć w wykorzystywane w gastronomii czytniki kodów kreskowych, szuflady kasowe, terminale płatnicze czy wagi. W sprzedaży znajdziemy też kasy, które łączą w sobie kasę fiskalną i terminal płatniczy, co ogranicza ilość posiadanych urządzeń. W branży gastronomicznej obowiązują kasy fiskalne online, które mają wbudowany moduł do zdalnego łączenia się z Centralnym Repozytorium Kas (CRK). Poza możliwością automatycznego przesyłania dobowych raportów fiskalnych, kasa online pełni takie same funkcje co inne modele.

W zależności od wielkości i możliwości baru, można w nim stosować kasę stacjonarną lub mobilną, ale zawsze w wersji online. Ceny tychże urządzeń kształtują się na poziomie między tysiąc, a półtora tysiąca złotych, z czego do siedmiuset złotych można uzyskać dofinansowanie na zakup.