Kiedy stosować regeneratory wtryskiwaczy?

Niemal na każdej stacji benzynowej czy w większości marketów z działem samochodowym znajdziemy środki, których zastosowanie według obietnic producenta wydłuży czas prawidłowej pracy silnika i pozwoli maksymalnie wydłużyć czas bezawaryjnego korzystania z auta. Przekonajmy się zatem, na ile prawdziwe są to informacje.

Czy regeneratory wtryskiwaczy mogą być skuteczne?

regenerator wtryskiwaczyProducenci prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowszych środków, które maja usprawnić pracę naszego samochodu. Większość kierowców nie raz spotkała się z tego typu produktami na stacji benzynowej czy w sklepie z częściami do aut. Niejeden kierowca pokusił się o wypróbowanie na przykład produktu, który ma oczyszczać układ zasilania auta, znany także jako regenerator wtryskiwaczy. Na temat tego, czy te produkty rzeczywiście działają, zdania są podzielone. Jedni twierdzą, że jest to rzecz zbędna, której celem jest wyciąganie pieniędzy od kierowców, drudzy z kolei zauważają różnicę w użytkowaniu samochodu. Aby ostatecznie rozstrzygnąć, czy zastosowanie tych produktów ma sens, warto odwołać się do samej budowy układu paliw. Ze względu na wahania temperatur w każdym zbiorniku po czasie wytrąca się woda, która w kontakcie z metalową ścianą zbiornika zaczyna korodować. Większe drobinki rdzy i innych zanieczyszczeń, które dostały się do baku wyłapywane są za pomocą sitka na pompie paliwowej. Mniejsze natomiast wędrują dalej aż do przewodów paliwowych, gdzie sukcesywnie się odkładają. Zatem, jeśli obietnice producenta rzeczywiście są zgodne z prawdą, tego typu oczyszczacze mogą skutecznie wydłużyć okres bezawaryjnej jazdy samochodem.

Naprawa auta to wydatek często sporej sumy pieniędzy i utrata dużej ilości czasu i nerwów. Warto zatem zadbać o to, aby jak najbardziej wydłużyć czas sprawności naszego samochodu, stosując różnego rodzaju środki, które obiecują nam w tym pomóc.