Kilka słów na temat makijażu permanentnego

 

Nie da się ukryć, że wiele kobiet zanim wyjdzie z domu, spędza sporo czasu przed lustrem po to, by wykonać idealny makijaż. Jeśli ktoś chce zaoszczędzić na czasie i cały czas być w gotowości do wyjścia, to dobrym rozwiązaniem w tej sytuacji jest permanentny makijaż.

Różne techniki wykonywania makijażu permanentnego

makijaż permanentny brwi warszawaTakie zabiegi wykonywane są w wielu salonach kosmetycznych, ale zawsze warto wybierać tylko te salony, które cieszą się dobrą opinią wśród klientek. Trzeba też wiedzieć o tym, że makijaż permanentny ma różne rodzaje. Najbardziej popularny jest podział makijażu permanentnego ze względu na technikę w jakiej został wykonany. I tak pierwszym rodzajem jest pełne cieniowanie brwi. Końcówka w tej technice jest bardzo mocna, a nasada delikatna. W takim makijażu widoczny jest nie tylko kształt, ale również kolor. Efektem jest mocny makijaż. Jest to więc technika dla odważnych kobiet, które dobrze czują się właśnie w mocnym makijażu. Jeśli chodzi o makijaż permanentny brwi warszawa, to można też wykonać brwi, których kształt będzie osiągany przez wrysowanie pojedynczych włosków w bliskiej odległości. W tej technice efekt wygląda naprawdę ładnie, naturalnie. Niemniej jednak najdelikatniejszy efekt uzyskuje się, wykonując bardzo cienkie włoski za pomocą specjalnego piórka na całej powierzchni brwi. Mówi się tu o tzw. microbladingu. Oczywiście trzeba się też trzymać zasad dotyczących wykonywania makijażu permanentnego.

Jeśli chcemy korygować stary makijaż permanentny, czyli taki który posiada już swój kształt i kolor, to w tej sytuacji najlepiej zastosować metodę cieniowania. Chodzi o to, że na kolorze ciemnym włoski nie mają szansy być widoczne. Najzwyczajniej nie widać ich po wygojeniu. Tak czy owak trwałość każdej z wymienionych wyżej metod jest inna i indywidualna dla każdej kobiety.