kompensacja mocy biernej

Kontrola wyłączników z kompensacją mocy biernej

Mam swoją własną w firmę która zajmuje się produkowaniem rzeczy poprzez nowoczesne technologie. Generalnie prowadzenie takiej firmy sprawia mu dużo radości i jestem z tego bardzo, ale to bardzo zadowolony. Czasami jednakże denerwuje mnie to, że tak często są kontrole.

Nie było problemów z kompensacją mocy biernej

kompensacja mocy biernejCzasami od tych wszystkich kontroli można powiedzieć, że głupieję. W ubiegłym tygodniu również była kontrola, tym razem kontrolowali wyłączniki, które w tej mojej firmie się znajdowały. Trochę bałem się muszę szczerze przyznać tej kontroli, ponieważ jakiś czas temu dwa wyłączniki kompaktowe szwankowały, więc miałem pewne obawy, co do tego czy kontrola się do nich nie przyczepi. Na szczęście okazało się, że wszystko w porządku. Kontrola stwierdziła, że kompensacja mocy biernej jest w porządku i tutaj muszę powiedzieć, że odetchnąłem z ulgą, ponieważ bałem się że z tym też coś będzie nie w porządku. Na szczęście kontrola stwierdziła również, że przycisk bezpieczeństwa działa bez zastrzeżeń. Stwierdzili jednakże, że znajdujący się u nas w firmie przekładnik prądowy jest uszkodzony i konieczna będzie jego wymiana. Coś tam jeszcze powiedzieli, że wyłącznik krańcowy zaczyna szwankować i też trzeba będzie pomyśleć nad jego wymianą. Uwagi kontroli można powiedzieć, że wziąłem sobie do serca i już drugiego dnia po kontroli zleciłem moim pracownikom, żeby te rzeczy wymienili, aby jeżeli kontrola znowu się pojawi, to żeby już nie mieli się kompletnie do czego przyczepić.

Ogólnie takie kontrole zawsze bardzo mnie stresują. U mnie w firmie dbam o to, żeby wszystko funkcjonowało bez zastrzeżeń i nie było żadnego problemu, jednakże zawsze istnieje obawa, że do czegoś poważnego się przyczepią. Jednakże na szczęście do tej pory nie przyczepili się na tyle, żebym miał jakieś większe problemy.