SSP

Koszty założenia i utrzymywania SSP

Ludzie różnie podchodzą do kwestii bezpieczeństwa. Na ogół dopóki komuś nie przytrafi się sytuacja, w której jego życie nie będzie zagrożone śmiercią w płomieniach, to ta osoba do systemów przeciwpożarowych będzie podchodziła z przesadną nonszalancją. Potęguje to fakt, że niektóre systemy potrafią trochę kosztować.

Mimo to warto rozejrzeć się za porządnym SSP

SSPNie zawsze koszty te muszą być wysokie. Nieraz zdarza się, że pierwszy sklep do którego wejdziemy wyceni swoje systemy znacznie wyżej, niż powinny być one wycenione. W żadnym razie nie powinno nas to zniechęcać. Prawda jest taka, że koszt SSP jest bardzo różny, i jeśli ktoś ma w sobie dość determinacji, to na pewno znajdzie jakieś tanie rozwiązania dla siebie. Faktem jest, że nie zawsze będzie to proste – czasem może zdarzyć się, że będziemy musieli przejrzeć dziesiątki ofert nim uda nam się znaleźć coś korzystnego cenowo. Nie możemy również zapominać wówczas o jakości – SSP musi zostać dobrze zamontowane i funkcjonować tak, jak jest to napisane w instrukcji. Nie zawsze koszt SSP będzie niski – jeśli posiadamy duży i rozbudowany budynek, wówczas koszt jego zabezpieczenia może być nieco wyższy. Są to jednak koszty, które każdy poważny przedsiębiorca musi ponieść. W końcu jeśli ktoś posiada ogromne budynki firmowe, to zapewne stać go na to, by wydać trochę pieniędzy na rzecz bezpieczeństwa klientów, pracowników, oraz jego samego. Nie każdy jest gotowy na duże wydatki dla własnego bezpieczeństwa, ale jeśli chodzi o życie i zdrowie wielu innych osób, to nie powinno się na tym oszczędzać.

Póki co nie zdarzyło mi się pracować w miejscu, w którym gromadziłoby się dużo ludzi, a nie byłoby żadnego systemu bezpieczeństwa. Wiem też, że każdy biznesmen musi liczyć się z tym, że tego rodzaju koszty ponosi się zawsze przy prowadzeniu dużej firmy. Mimo to warto próbować te koszty ograniczyć – na przykład szukając firmy, w której systemy będą tańsze.