talerze jednorazowe

Kupić talerze jednorazowe na babski wieczór?

Przyszło mi ostatnio organizować babski wieczór. Od kilku miesięcy mamy taki zwyczaj z dziewczynami, że spotykamy się raz w miesiącu na babskie pogaduszki. Za każdym razem spotkanie odbywa się u innej osoby, żeby było sprawiedliwie. W tym miesiącu przypadło na mnie.

Czy talerze jednorazowe to dobry wybór?

talerze jednorazowe

Nie chciałam mieć za dużo roboty, więc pomyślałam, że wyposażę się w naczynia jednorazowe, bo strasznie nie lubię zmywać. Mój małżonek zaś po powrocie z piłki nożnej na pewno nie miałby ochoty po nas zmywać. Niestety, zmywarki jeszcze się nie dorobiliśmy. Kupiłam więc ładne talerze jednorazowe i inne tego typu produkty, mając nadzieję, że się dziewczyny na mnie nie obrażą. Akurat znalazłam takie, które miały nawet ładny nadruk, więc nie wyglądały totalnie jak z jakiegoś przydrożnego baru. Sztućce jednorazowe były dla mnie z kolei największym dylematem. Właściwie nie wiedziałam czy będziemy ich potrzebować, a i z myciem sztućców przecież nie ma aż takiego problemu. W końcu stwierdziłam, że sztućce jednorazowe sobie podaruję. Kupię jeszcze opakowania jednorazowe, żeby podzielić potem pozostałe jedzenie, i żeby każda mogła wziąć swoje miski po sałatce i tym podobne, bo zawsze robimy imprezę składkową. Uznałam, że więcej nie potrzeba, bo i tak zawsze najgorzej myje się te talerze ubrudzone ciastem i sałatkami. Reszta już jakoś pójdzie. Kubki jednorazowe wzięłam na wszelki wypadek, gdybyśmy chciały pić alkohol. Do herbaty zaś przecież i tak nie będę używać jednorazowych naczyń. Dziewczyny przyszły do mnie i uznały, że w sumie to dobry pomysł z tymi jednorazowymi, papierowymi talerzykami.

Co niektóre żałowały, że na to nie wpadły. Chyba teraz już zawsze będziemy używać jednorazowych naczyń. Cóż, trzeba sobie w życiu jakoś pomagać przecież. Dzięki temu żadna podczas spotkania nie będzie myślała o sprzątaniu.