augustyn pelanowski

Marcin Jakimowicz i Augustyn Pelanowski – w czym tkwi ich fenomen?

Niektórzy ludzie mają w sobie charyzmę oraz łatwość w nawiązywaniu kontaktów z innymi ludźmi – jest to swoisty fenomen i często wiele ludzi zastania się „jak oni to robią”.. Takie osoby bez żadnego większego problemu można znaleźć praktycznie w każdej działalności.

Augustyn Pelanowski jest duchownym

augustyn pelanowskiSpołecznej, kulturowej, na szeroką skalę ogólnopolską lub znanych tylko w lokalnych miejscach (na przykład w Krakowie). Takie osoby bardzo często udzielają się w różnych „branżach” – są to politycy, księża i inne osoby powiązane z religią, często także pisarze czy blogerzy. Jedną z takich osób jest Marcin Jakimowicz, który jest od dawna redaktorem naczelnym „Gościa niedzielnego” (katolickiej gazety, którą często można zakupić po niedzielnych mszach w Kościołach). Jest on jednocześnie pisarzem, którego książki cieszą się dużą popularnością wśród odbiorców i czytelników w różnym wieku – począwszy od młodzieży, poprzez dorosłych i osoby starsze. „Jego książki sprzedają się w setkach egzemplarzy, ludzie bardzo często dopytują się o nowe dostawy, jeśli akurat nie mamy ich na stanie.” – wypowiada się krakowska księgarnia katolicka, będąca jednym z głównych sprzedawców jego książek. Kolejną taką osobą jest kaznodzieja Augustyn Pelanowski – paulin oraz długoletni ojciec duchowny w Wyższym Seminarium Duchownym Zakonu Paulinów na krakowskiej Skałce. Jest on popularnym rekolekcjonistą oraz kaznodzieją, którego kazania oraz rozważania przyciągają tłumy odbiorców. W czym tkwi ich fenomen oraz z każdą chwilą rosnąca popularność? Bardzo często takie osoby potrafią w dosłownie chwilę przyciągnąć szereg słuchaczy oraz odbiorców, którzy słuchają ich z zapartym tchem oraz stają się ich wiernymi fanami, którzy śledzą każdy gest oraz działanie.

Posiadają niezwykłą charyzmę oraz łatwość mówienia – przyciągają swoim sposobem bycia, przekazywanymi wartościami oraz słowem.