Miałem sprzedawać trwałe pomniki z granitu

Jak każdy chciałem zacząć pracować na własny rachunek. Wcześniej zajmowałem się transportem paczek z Anglii do Polski jednak praca kuriera nie była dla mnie. Stwierdziłem, że muszę zająć się czymś innym. Na szczęście miałem odłożone spore oszczędności i mogłem zacząć od zaraz.

Pomniki jako pomysł na biznes

trwałe pomniki granitoweNa dodatek podczas rozwozu paczek nawiązałem ciekawe znajomości i było mi łatwiej jak na początkującego przedsiębiorce. Moim pomysłem był własny warsztat kamieniarski. Słyszałem, że w mojej okolicy można na prawdę na tym zarobić. Dużo ludzi decydowało się na wartościowe i wytrwałe kamienie na groby swoich bliskich. Ja chciałem produkować i sprzedawać trwałe pomniki granitowe. Na dodatek miałem już na oku trzech pracowników, którzy zajmowali się kamieniarstwem i szukali pracy. Niestety ich poprzedni pracodawca zbankrutował i potrzebowali całkiem nowego zatrudnienia. Miałem jednak jeszcze z tym biznesem na prawdę sporo do pozałatwiania. Pracownicy i pomysł to nie wszystko. Tutaj kluczową rolę odgrywał bardzo dobry dostawca kamienia, a takiego miałem niestety w Katowicach. Od razu wiedziałem, że cena za transport będzie spora za czym idzie podwyższona cena moich produktów w regionie. Jednak nie załamywałem i się i szukałem dalej. Miałem jeszcze człowieka w Ostaszewie, który zajmował się taką tematyką. Wysyłał do mnie część towaru ale niestety nie był moim głównym dostawcą. Ja jako odpowiedni szef także chciałem zapewnić swojej firmie pewną stabilność na rynku dlatego nie mogłem zdawać się tylko na jednego człowieka przywożącego do mnie towar.

Tak na prawdę start swojej własnej działalności datowałem na okres około dwóch miesięcy. Chciałem w tym czasie załatwić dostatecznie duże biuro rachunkowe, które zgodziłoby się prowadzić moje sprawy.