Miejsca zastosowania elektryzatora bateryjnego

Właściciele gospodarstw rolnych montują ogrodzenia elektryczne w celu ochrony swoich zwierząt. Dostarcza się do nich różną moc i napięcie, aby skutecznie działały na odstraszanie różnych gatunków drapieżników. Również do ochrony ogrodowych rabatek można zastosować elektryzator bateryjny, który zadziała na szkodniki, takie jak na przykład króliki.

Zastosowanie elektryzatorów bateryjnych

elektryzatory bateryjneStosowanie ogrodzeń elektrycznych ma na celu ochronę inwentarza przed drapieżnikami. Działają one również podczas tresowania owiec, aby pasły się samodzielnie na wydzielonych fragmentach pól. Obok psów pasterskich, pastuchy elektryczne są jednym z najczęściej stosowanych zabezpieczeń gospodarskich. Jednym z ich najważniejszych podzespołów są elektryzatory, od których zależy moc i napięcie przechodzącego prądu. Dopasowuje się je do wielkości ogradzanego pastwiska, a także gatunku zwierząt, który ma być odstraszany. Elektryzatory bateryjne są jednym z popularniejszych rodzajów. Można za ich pomocą ogradzać ogrodowe grządki i rabatki, a także pola obsadzone roślinami okopowymi. To tam najczęściej pojawiają się roślinożerne szkodniki, takie jak na przykład króliki. W celu zmniejszenia strat surowca montuje się niewielkie ogrodzenia zasilane elektryzatorem, który skutecznie ochroni pola przed zniszczeniami ze strony zwierząt. 

Zarówno w kwestii ochrony inwentarza, jak i uprawianych roślin, warto stosować ogrodzenia elektryczne, które skutecznie odstraszą wszelkie gatunki szkodników i drapieżników. W zależności od tego jakie zwierzę zagraża życiu hodowanych owiec czy krów, inna moc elektryzatora bateryjnego nada się lepiej. Zarówno w kwestii ogradzania ogrodowych grządek czy pastwisk, warto zdecydować się na to skuteczne rozwiązanie zabezpieczające.