Mikrodermabrazja, mezoterapia i inne…

Każda kobieta lubi dobrze wyglądać i czuć się atrakcyjnie. Wpływa na to nie tylko nasz ubiór czy fryzura i makijaż, ale także ogólna kondycja nasze skóry.

Mikrodermabrazja i inne zabiegi medycyny estetycznej

Większe miasta oferują zabiegi takie jak mikrodermabrazja w Łodzi czy mezoterapia, które cieszą się coraz większą popularnością. Pierwszy z nich jest zdecydowanie mniej inwazyjny i polega na ścieraniu warstwy rogowej naskórka oraz głębszych warstw. Największe zalety mikrodermabrazji to dotleniona skóra, poprawa jej kolorytu, zwiększenie elastyczności skóry oraz usuwanie drobnych blin i przebarwień. Drugi z zabiegów daje dłużej utrzymujące się efekty ale jest także bardziej kosztowny. Polega on na wykonywaniu serii małych namikrodermabrazjakłuć i aplikacji odpowiednich preparatów, i choć mezoterapia kojarzy nam się raczej z zabiegiem dla gwiazd i celebrytów, każdy może z niej skorzystać. Przed latem poza skórą twarzy warto także pomyśleć o innych częściach ciała. Depilacja laserowa to zabieg, który z każdym rokiem zyskuje więcej fanów. Nic w tym dziwnego, każda kobieta chciałaby się zawsze cieszyć gładką skórą. Zabieg ten chętnie wybierają także panowie i jest polecamy osobom z problemem nadmiernego owłosienia. Jednak na jego wykonanie nie warto długo czekać, nie można go stosować na opaloną skórę, jeśli nie dawno wykonywaliśmy zbiegi przy użyciu kwasów. Najczęściej depilowane miejsca to nogi i okolic bikini w przypadku kobiet oraz plecy i tors w przypadku panów. Również przy użyciu laserów można usunąć niechciany tatuaż. Podczas kilku sesji, który ilość zależy od wielkości tatuażu oraz wykorzystanych barwników, można pozbyć się tego co maiło być ozdobą a stało się zmartwieniem i powodem do wstydu.

Dlatego zanim zdecydujemy się na jakikolwiek tatuaż, a zwłaszcza ten z imieniem czy obraźliwy zastanówmy się dwa razy. W większych miastach jak Łódź depilacja laserowa i usuwanie tatuażu to dobrze dostępne zabiegi.