Modny ogród z ogrodzeniami gabionowymi

W ostatnim czasie otacza mnie sporo osób, które inwestują w swoje domy. Ktoś szuka ziemi, ktoś gotowego budynku do remontu. Wielu moich znajomych ceni sobie wolnostojący budynek. Jedna z koleżanek – Joanna kończy właśnie budowę swojego nowego domu.

Moda na ogrodzenie gabionowe

modne ogrodzenia gabionoweJoanna wraz z mężem rozpoczęli cały projekt „dom” 2 lata temu. Zakupili ziemię, stworzyli projekt domu i zatrudnili fachowców. Przez 2 lata doglądali swojej inwestycji, wybierali, szukali, decydowali. Lada dzień ich wielki wysiłek ma zostać uwieńczony. Otrzymają klucze do wykończonego domu, gdzie będą już mogli przywozić swoje rzeczy. Teraz borykają się jeszcze z jedną sprawą, a mianowicie ogrodzeniem posesji. Za domem mają kawałek ogrodu, gdzie chcieliby stworzyć mały ogródek z warzywami i miejsce na stół z krzesłami. Nie chcieliby być pod czujnym wzrokiem sąsiadów, dlatego wybrali modne ogrodzenia gabionowe. Jest to rodzaj koszy wykonanych z metalowej siatki, które wypełnia się wybranymi kamieniami. Joanna wybrała bazalty i ogrodzenie ciągłe. Oznacza to, że całkowicie zasłoni ono ich dom i ogród, nie będzie w nim żadnych przerw. Jednocześnie da im to naturalny widok. Będą otoczeni kamieniami, które świetnie mogą wpisywać się w zieleń ogrodu. Pomysł zaczerpnęli od brata męża Joanny, który właśnie takie ogrodzenie zakupił kilka miesięcy temu. Joannie bardzo się ono podobało, a szwagier chwalił je za solidność, prostotę, łatwość utrzymania w czystości.

Po kilku tygodniach na obrzeżach posesji Joanny stanęło piękne, nowe ogrodzenie. Rzeczywiście doskonale zabezpiecza ono przed ciekawskim wzrokiem przechodniów, a od strony ogrodu wygląda jak skalny blok. Nie ma obaw, że silniejszy wiatr czy deszcz może mu w jakikolwiek sposób zaszkodzić. Nie wymaga też uciążliwej konserwacji.