Montaż nowego parapetu

 

Moja ciocia mieszka w małym starym domku. Od czasu gdy zmarł jej mąż opiekuje się nią. Często robię jej zakupy czy też przychodzę do niej raz w tygodniu żeby jej posprzątać. Ciocia sobie po prostu coraz gorzej radzi jeśli chodzi o tego typu obowiązki.

Nowy parapet u cioci

energooszczędny ciepły parapetDla mnie zresztą nie jest to wielki problem. W tym roku zimą zauważyłam jednak, że wu cioci jest naprawdę chłodno mimo, że jest tam regularnie palone. A jednak ja nie wyobrażam sobie tego żeby ciocia mogła w takich warunkach mieszkać. Gdy byłam u niej pewnego razu po prostu zadzwoniłam do fachowca żeby mi coś poradził w tej sytuacji. Bo przecież coś trzeba z tym koniecznie zrobić. Pan, który się na ty zna powiedział mi żeby zamontować tam energooszczędny ciepły parapet bo dzięki temu jednak ciepło nie będzie tak uciekało jak teraz. Trzeba byłoby w przyszłości też wymienić okna na nowe. Ale teraz wystarczy zamówienie takiego właśnie parapetu. Nie jest to duży koszt i on by mógł go zamontować. Ucieszyłam się bardzo z tego powodu bo pan powiedział, że może zamontować już ten parapet następnego dnia. Cały montaż nie trwał długo i byłam bardzo ciekawa efektów. W sumie to od razu po zamontowaniu tego parapetu nie było czuć chłodu jak to miało miejsce wcześniej. Gdy wieczorem zadzwoniłam do cioci by spytać się jak jest. Powiedziała mi, że teraz jest znacznie lepiej i już po tych paru godzinach jest w stanie to odczuć. To było dla mnie bardzo ważne.

Nie wyobrażałam sobie tego żeby mogła ciocia mieszkać w tak zimnym miejscu. Powiedziała mi, że jest teraz szczęśliwa bo w końcu w nocy nie będzie jej zimno i dzięki temu będzie mogła na pewno lepiej spać. Wiosną planuje tam wymienić jeszcze okna i zamontować już wszędzie te parapety. Wtedy będzie jeszcze cieplej i lepiej.