Montowanie ogrodzenia i bramy

Zacznę od tego, że mój tata jest naprawdę bardzo oszczędnym człowiekiem. Oszczędza on praktycznie na wszystkim, na czym się tylko. Czasami denerwuje to zarówno mnie, jak i moją mamę, ponieważ takie życie, gdzie na każdym kroku trzeba oszczędzać naprawdę nie jest życiem łatwym.

Ogrodzenia i oszczędności

ogrodzeniaTrzy miesiące temu mój tata zdecydował, że konieczna jest na naszym podwórku wymiana ogrodzenia. Z mamą bardzo się cieszyliśmy z faktu, że zdecydował się on na to, ponieważ już od dłuższego czasu próbowaliśmy go namówić na wymianę dobre ogrodzenia w Poznaniu. Ku naszemu ogromnemu zaskoczeniu tata zdecydował się również, że wymienimy bramy wjazdowe. Bardzo byłem pozytywnie zaskoczony, że tata się na to zgodził, ponieważ zawsze był sceptyczny i twierdził on, że zdecyduje się dopiero na wymianę wtedy, gdy się bramy popsują. Nie wiem, co go skłoniło do zmiany zdania, ale to nie jest ważne. Jeżeli chodzi o bramę, to próbowałem przekonać go do tego, żeby do bram została zamontowana automatyka do bram, ponieważ dzięki temu zarówno otwieranie, jak i zamykanie bramy będzie o wiele, wiele łatwiejsze, jednakże ten sknerus nie dał się do tego przekonać. Gdy już kupiliśmy te wszystkie elementy do ogrodzenia, także wspomniane bramy, to znalazłem tacie numer telefonu do ekipy, która zajmuje się montowaniem tego typu konstrukcji. Tutaj jednakże mój tata zaskoczył mnie bardzo, ale tym razem zaskoczył mnie niemile, gdyż stwierdził, że on nie będzie płacił fachowcom i że zamontujemy to we dwóch. Na nic się zdało to, że zarówno ja, jak i mama próbowaliśmy go od tego odwieść.

Oczywiście stanęło na zdaniu ojca, przez co, przez okrągły miesiąc musiałem po powrocie z pracy montować ogrodzenie i bramy. Powiem szczerze, że jakoś nam to wyszło, nawet nie najgorzej, ale fachowcy zrobiliby to zdecydowanie lepiej.