Musiałam wykonać charakterystykę energetyczną budynku

Ostatnio odziedziczyłam duże mieszkanie po moich dziadkach. Było ono na tyle duże, że zdecydowałam się do niego przeprowadzić, bo muszę przyznać moja kawalerka stawała się dla mnie powoli zbyt mała. Zdecydowałam, że w takim razie sprzedam moje poprzednie mieszkanie, ponieważ nie było sensu, aby stało no puste. Musiałam tylko wcześniej skompletować wszystkie dokumenty.

Potrzebowałam świadectwa charakterystyki energetycznej

świadectwo charakterystyki energetycznej czy potrzebneWiedziałam, że będzie mi do tego potrzebny akt własności i wyciąg z księgi wieczystej. Bardzo jednak zdziwiłam się, kiedy okazało się, że koniecznie muszę mieć wykonaną aktualną charakterystykę energetyczną budynku. Postanowiłam wcześniej upewnić się, czy ten dokument jest faktycznie niezbędny. Zadzwoniłam do mojego pośrednika nieruchomości i zapytałam o świadectwo charakterystyki energetycznej Czy potrzebne jest do sprzedaży, czy to tylko dodatkowa informacja dla potencjalnego kupna. Okazało się, że koniecznie muszę mieć taki dokument. Bez niego transakcja kupna – sprzedaży nie dojdzie do skutku. W takim razie musiałam szybko wykonać odpowiednie pomiary i audyt energetyczny bez którego nie można było wystawić takiego świadectwa. Na szczęście moja koleżanka doradziła mi bardzo dobrego elektryka, który praktycznie od ręki wykonał odpowiednie pomiary, przeanalizował wyniki i wystawił mi dokumenty.

Nie dość, że zrobił to szybko i profesjonalnie to jeszcze w bardzo niskiej, przystępnej cenie, jednej z najlepszych na rynku biorąc pod uwagę ceny za taką usługę w innych firmach energetycznych. Ten dokument jest ważny przez dziesięć lat, ale miałam nadzieję, że teraz, kiedy mam już komplet dokumentów, uda mi się szybciej sprzedać mieszkanie. I faktycznie już za miesiąc podpisywałam dokumenty u notariusza, ponieważ znalazłam kupca.